Gospodarka News

Marihuana dla dorosłych w Colorado Springs?

Marihuana dla dorosłych w Colorado Springs? 21 sierpnia 20201 Comment
Flaga amerykańska

• Część placówek w Colorado Springs ma szansę uzyskać dodatkową licencję pozwalającą na sprzedaż marihuany rekreacyjnej.
• Pomysł dotyczący legalizacji musi być zatwierdzony przez lokalne władze.
• Wprowadzenie sprzedaży marihuany rekreacyjnej ma być próbą poradzenia sobie z kryzysem, który został spowodowany przez pandemię COVID 19.

Colorado Springs zmienia kierunek, jeśli chodzi o marihuanę rekreacyjną?

Ograniczona liczba placówek z marihuaną medyczną w Colorado Springs będzie mogła uzyskać licencję na sprzedaż marihuany dla osób dorosłych w ramach głosowania zaproponowanego przez radną miasta Jill Gaebler.

Jeżeli propozycja ta pojawi się na karcie do głosowania w listopadzie i zostanie zatwierdzona przez wyborców, 24 przedsiębiorstwa obecnie zajmujące się sprzedażą marihuany na użytek medyczny będą mogły sprzedawać marihuanę rekreacyjną.

Wielki kanion
Ograniczona liczba placówek z marihuaną medyczną w Colorado Springs będzie mogła uzyskać licencję na sprzedaż marihuany

Legalna sprzedaż marihuany to dodatkowe pieniądze z podatków

Gaebler powiedziała, że sprzedaż marihuany dla dorosłych w Colorado Springs przyniesie bardzo potrzebne wpływy z podatków w czasie, gdy spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa doprowadziło do zmniejszenia budżetu miasta na rok 2020 o 21 milionów dolarów.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Dzięki legalizacji marihuany rekreacyjnej i nałożeniu 12% podatku od jej sprzedaży, miasto mogłoby zebrać pomiędzy 16 mln dolarów a 18 mln dolarów rocznie, zgodnie z prognozami Gaebler.
„Musimy znaleźć kreatywne sposoby na zwiększenie naszych dochodów, a to jest ewidentny sposób na to, aby to osiągnąć”, powiedział Gaebler.

Tylko część placówek miałaby otrzymać dodatkową licencję

Obecnie Colorado Springs posiada 118 placówek z marihuaną medyczną, które obsługują około 22 000 zarejestrowanych pacjentów, ale rada miasta zagłosowała w 2013 roku, aby zrezygnować z uczestnictwa w stanowym rynku konopi dla dorosłych. Zgodnie z propozycją Gaebler, 24 z nich miałyby możliwość dystrybucji marihuany rekreacyjnej.

Jak powiedział przewodniczący Rady Richard Skorman: „Nie wyobrażam sobie momentu, w którym stanowa konstytucja zostanie zmieniona,” Należy jednak wziąć pod uwagę, że klienci zaopatrujący się w marihuanę rekreacyjną podróżują obecnie do Pueblo, Denver i innych jurysdykcji, które zalegalizowały jej sprzedaż dla osób dorosłych.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Lokalny przemysł marihuany sprzeciwia się tej propozycji

Propozycja głosowania spotkała się ze sprzeciwem Colorado Springs Cannabis Association (CSCA), ponieważ większość obecnych dyspozytorni zostałaby zablokowana przed otrzymaniem licencji. Brett Moore, rzecznik prasowy grupy handlowej, powiedział, że przy dostępności zaledwie dwudziestu licencji, nawet 80% obecnych sklepów mogłoby zostać zmuszonych do wycofania się z działalności.

„Według Cannabis Association, jest to arbitralnie ustalona liczba „, powiedział. „Wolimy nie mieć żadnego środka niż zły środek”, dodał.

Góry okryte śniegiem
Propozycja głosowania spotkała się ze sprzeciwem Colorado Springs Cannabis Association (CSCA)

Rada miasta Colorado Springs stoi przed poważnymi decyzjami

W liście z 23 lipca do rady, sprzeciwiającym się proponowanemu pytaniu do głosowania, stowarzyszenie napisało, że „plan udzielenia licencji tylko 24 dyspozytorniom rekreacyjnym podtrzymuje istniejącą dynamikę wolnego rynku, zmusza radę miasta do wybierania zwycięzców i przegranych w ustalonym środowisku biznesowym, karze przedsiębiorczość, karze indywidualne inwestycje w społeczności i nie honoruje limitu, który rada nałożyła na sklepy z marihuaną w 2017 roku”.

„My w CSCA wierzymy, że sprzedaż detaliczna jest potrzebna, ale musimy dbać o nasze 118 firm i istniejący przemysł marihuany medycznej, który został zbudowany w ostatniej dekadzie. Wykluczenie pewnej liczby sklepów detalicznych naprawdę zniszczy tę gospodarkę„, powiedział Moore. Zamiast tego, CSCA chciałby, aby miasto zatwierdziło podwójne licencje, które pozwoliłyby sklepom z medyczną marihuaną uzyskać licencję na sprzedaż marihuany dla dorosłych.

Propozycja ma swoich zwolenników i przeciwników

„To tak proste: posiadanie licencji medycznej i licencji na sprzedaż detaliczną w jednym”, Moore powiedział, zauważając, że „Tak się to załatwia na terenie całego stanu”.

Oczekuje się, że Rada Miasta Colorado Springs omówi zaproponowaną kwestię i zdecyduje, czy organ powinien przystąpić do głosowania, które wymagałoby poparcia przynajmniej pięciu członków, żeby głosowanie doszło do skutku.

Propozycji tej sprzeciwia się również burmistrz Colorado Springs John Suthers, który obawia się, że legalizacja marihuany rekreacyjnej zagrozi złożonej przez miasto propozycji, aby amerykańska siedziba Dowództwa Kosmicznego stacjonowała właśnie w tym stanie.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

One comment

 1. I specifically like CBD Isolate Capsules because they do not contain any THC so I have peace of mind in the case that I have to take a drug test for work because I work for Border Patrol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."