Gospodarka News

Aktywiści z Meksyku naciskają na rząd w sprawie zniesienia zakazu używania konopi

Aktywiści z Meksyku naciskają na rząd w sprawie zniesienia zakazu używania konopi 30 października 2020Leave a comment
Meksykańska plaża

15 grudnia meksykańscy prawodawcy będą decydować, czy uchwalić przepisy mające na celu zniesienie zakazu konopi indyjskich. Posiedzenie odbędzie się na podstawie bezpośredniego zarządzenia Sądu Najwyższego Meksyku, który orzekł, że ograniczenia dotyczące marihuany są niezgodne z konstytucją.

Palmy na plaży
Sąd Najwyższy Meksyku orzekł, że ograniczenia dotyczące marihuany są niezgodne z konstytucją

Podłoże społeczno-historyczne a konopie w Meksyku

Potrzeba legalizacji konopi w Meksyku wykracza poza prawa naturalne. Przez dziesięciolecia kartele narkotykowe przejęły pełną kontrolę nad rynkiem konopi. Ich działania miały tak negatywny, a wręcz tragiczny wpływ na społeczności meksykańskie, że legalizacja mogłaby uczynić kraj bezpieczniejszym. Nie wspominając o tym, że jeśli Meksyk miałby zalegalizowałby marihuanę do celów rekreacyjnych, byłby to największy legalny rynek konopi na świecie.

Największe problemy dotyczące legalizacji Meksyku

Legalizacja konopi w Meksyku budzi pewne wątpliwości. Najważniejsze pytania brzmią następująco:

 • Kto powinien kontrolować rynek konopi?
 • W jaki sposób konsumenci mogą kupować i stosować konopie?
 • Czy 200 000 obecnie uprawiających konopie rodzin powinno podlegać ochronie?

Ostatecznie pojawia się pytanie, kto zyska na legalizacji konopi? Chociaż nie możemy niczego potwierdzić, oczekuje się, że prywatne firmy będą miały prawo do sprzedaży produktów z konopi indyjskich.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Kaktus w doniczce
Legalizacja konopi w Meksyku budzi pewne wątpliwości

Obawy aktywistów

Aktywiści nadal mają obawy co do wczesnych projektów przepisów. Co ważniejsze, przepisy byłyby korzystne dla dużych przedsiębiorstw. Widać tu chęć kontrolowania rynku konopi indyjskich od etapu sadzenia nasion do sprzedaży.

Rivera, członek Meksykańskiego Ruchu Konopi, w rozmowie Los Angeles Times powiedział: „Oni [prawodawcy] nie myślą o użytkownikach. Myślą o branży”. Podobne obawy widać również w Stanach Zjednoczonych, gdzie duże koncerny rolnicze przejmują kontrolę nad coraz większymi rynkami konopnymi.

źródło: https://dopemagazine.com

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."