porady waporyzacja

Dlaczego waporyzacja jest zdrowsza niż palenie?

Dlaczego waporyzacja jest zdrowsza niż palenie? 10 lutego 2023Leave a comment

Użytkownicy marihuany mają możliwość jej konsumpcji na różne sposoby. Oczywiście wciąż najbardziej popularne jest jej palenie. Rzadziej konopie indyjskie są dodatkiem kulinarnym, m.in. wykorzystywanym do wypieku konopnych ciastek. Coraz większą popularnością cieszy się również waporyzacja. Dlaczego jest to lepszy i zdrowszy sposób?

Zanim skoncentrujemy się na zaletach waporyzacji konopi indyjskich, warto zaznaczyć, że posiadanie, uprawa i sprzedaż marihuany są w Polsce nielegalne. Prawo dopuszcza jedynie posiadanie i sprzedaż takich produktów jak nasiona marihuany oraz susz czy olejki CBD, których zawartość nie przekracza dopuszczalnego ustawowo limitu 0,3 proc. psychoaktywnego THC.

Zalety inhalacji suszu

Jest ich co najmniej kilka. Przede wszystkim inhalowanie to bardzo wydajny i ekonomiczny sposób użytkowania zioła. Palenie marihuany wiąże się z tym, że część suszu po prostu marnujemy. Mówiąc prościej, podczas jarania przepada znaczna część właściwości psychoaktywnych marihuany.

Inhalowanie, czy też waporyzacja konopi indyjskich umożliwia ich podgrzanie do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu dochodzi do uwolnienia wszystkich składników konopi w aktywnej postaci.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Waporyzacja to również najlepszy sposób na dostarczenie jak największej ilości kannabinoidów do krwiobiegu. Jak wynika z przeprowadzonych badań, dotyczących używania marihuany w celach medycznych, poprzez waloryzowanie można wydobyć dwa razy więcej THC i CBD z topów konopi.

Czy waporyzacja ziół jest zdrowa?

Przede wszystkim waporyzator odparowuje jedynie naturalne substancje chemiczne wraz z wilgocią i nie produkuje substancji smolistych. A te, jak wiadomo mają właściwości rakotwórcze. To chyba najmocniejszy argument przemawiający za tym, że waporyzowanie jest zdrowsze niż palenie.

Poza tym, waporyzowany susz nie powoduje kaszlu i duszności oraz podrażnień przełyku. Tym samym nie wdychamy dymu, który ma negatywny wpływ na układ oddechowy i cały organizm. Pacjentom medycznej marihuany, lekarze zalecają waporyzację, bo jest ono po prostu zdrowszym sposobem konopnej terapii.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Co daje waporyzacja?

Oprócz tego, że jest zdrowsze i bardziej wydajne, w odróżnieniu od palenia sprawia, że używanie konopi indyjskich jest bardziej dyskretne. Palenie zioła, jak wiadomo, jest wyczuwalne na odległość. Z kolei waporyzacja sprawia, że opary są znacznie delikatniejsze i trudniej wyczuwalne.

Ponadto, waporyzowanie konopi pozwala się delektować czystym aromatem terpenów, a także wydobywa znacznie lepszy ich smak oraz aromat. Wszystko bez szorstkości i smaku goryczy, które odczujemy w przypadku tradycyjnego palenia marihuany.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."