News Rekreacja

Delegalizacja tytoniu na rzecz legalizacji konopi?

Delegalizacja tytoniu na rzecz legalizacji konopi? 12 lipca 2021Leave a comment
Marihuana

Wyobraź sobie rzeczywistość, w której w czasie przerwy w pracy zamiast papierosa raczysz się waporyzatorem z kilkoma gramami konopi w zbiorniczku. Wydaje się nieprawdopodobne. Tak wyglądałaby zdecydowanie zdrowsza z perspektywy człowieka przyszłość.

Tytoń źle wpływa na organizm człowieka, a to wie każdy. Niewiele osób ma świadomość, że marihuana mogłaby być dla niego lepszą alternatywą. Dym papierosowy mocno zanieczyszcza środowisko, a przy tym niszczy nasze płuca. Konopie z kolei wręcz odwrotnie.

Jakie są różnice między tytoniem i konopią? Dlaczego delegalizacja tytoniu byłaby znacznie bardziej ekologiczna i lepsza dla zdrowia populacji? Dowiesz się tego w tym artykule!

Krótka historia tytoniu i marihuany

Tytoń znany jest od przeszło sześciu wieków. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą jeszcze z 1492 roku i dzienników Kolumba, który wskazywał, że ludność amerykańska paliła suszone liście, które wydzielały dość specyficzny zapach. Wiele plemion korzystało z rośliny nawet 1000 lat p.n.e. Tytoń uważano niegdyś za lekarstwo i można było go nabyć w aptece na receptę.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Uprawa tytoniu
Dym papierosowy mocno zanieczyszcza środowisko, a przy tym niszczy nasze płuca

Roślina została wkrótce wykreślona z listy lekarstw, a później zauważono, że spożywana często uzależnia. Obecnie WHO wskazuje, że rocznie papierosy i tytoń stają się przyczyną prawie 7 milionów zgonów. Dotyczy to występowania w szczególności raka płuc, gardła i przełyku.

Ile przypadków śmierci przez konopie odnotowano przez cały ten czas? Żadnej. Wynika to z tego, że marihuana jest jednym z najstarszych znanych lekarstw, która w przeciwieństwie do tytoniu obecnie wraca do łask. Niegdyś stygmatyzowana jako narkotyk, teraz jest zatwierdzonym lekiem. 

Czy palenie konopi jest zdrowe?

Nie jest, gdyż palenie czegokolwiek powoduje przyswojenie do organizmu substancji smolistych, które są rakotwórcze. Dlatego ważny jest sposób przyjmowania. Najlepiej jest zakupić waporyzator i wszelkie formy wziewne przyjmować z jego pomocą.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Śmiertelna dawka nikotyny wdychanej nikotyny to od 40 do 60 mg związku. Wystarczy więc 20 dużych papierosów wypalonych jeden po drugim. Waporyzacja wyklucza wdychanie tlenku węgla czy nawet benzenu. 

Wpływ konopi na środowisko

Czy zdarzyło Ci się zauważyć niedopałki praktycznie w każdym miejscu, kiedy przechodzisz przez miasto lub dojeżdżasz komunikacją do pracy? Tytoń bardzo mocno szkodzi środowisku. Wystarczy paczka papierosów, a z niej powstaje 20 niedopałków.

Załóż, że na 5 Twoich znajomych 2 pali, a już możesz pomnożyć liczbę niedopalonych papierosów przez ilość paczek, które dziennie wypala. Palacze poza tym często rzucają niedopałki na chodnik bądź trawnik, a w szczególności z tego drugiego niezwykle ciężko je usunąć. Rocznie około 4,5 biliona niedopałków powstaje i rozkłada się około przez 2 lata.

W tym czasie zanieczyszcza wodę, gdyż papieros zanieczyszcza 1 metr sześcienny wody. W przeliczeniu, jeśli przez 50 lat zapalisz 20 papierosów dziennie, to bezpowrotnie niszczysz 1,5 miliona litrów wody. Czy to dużo? Odpowiedz sobie sam.

Marihuana
Konopie można waporyzować, a w ten sposób szkody w ogóle nie występują

Konopie a zanieczyszczenia środowiska

Pre-rolls CBD to niedopałek, a wyrzucony na ulicę tak samo szkodzi. Konopie można jednak waporyzować, a w ten sposób szkody w ogóle nie występują.

Roczny ślad węglowy produkcji tytoniu to około 84 miliony ton, a konopie rosną na każdej glebie i pochłaniają ogromną ilość CO2 – przy 84 milionach to znaczna różnica. Konopie wyciągają także z gleby metale ciężkie i użyźniają ją.  

Co lepsze: konopie czy tytoń?

Niewątpliwie konopie mają dużą przewagę! Dlatego można przyjąć, że powinny się zamienić miejscami z tytoniem w praktycznie każdym aspekcie. Zdelegalizujmy tytoń i zalegalizujmy konopie!

Powoli świat zmierza w tym kierunku i patrząc na ostatni sondaż w sprawie Wolnych Konopi możemy założyć, że przyszłość może pozytywnie nas zaskoczy. Pozostaje nam jedynie czekać i trzymać mocno kciuki!

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."