Gospodarka Medycyna News

Brazylijski rynek marihuany ma osiągnąć wartość 1,1 miliarda dolarów rocznie

Brazylijski rynek marihuany ma osiągnąć wartość 1,1 miliarda dolarów rocznie 9 grudnia 2019Leave a comment
Mężczyzna z flagą brazylijską na stadionie

Przedsiębiorcy nadal inwestują na brazylijskim rynku marihuany, pomimo braku wsparcia ze strony rządu Brazylii. W Brazylii wciąż nie ma odpowiednich przepisów prawnych, które pozwoliły by na legalizację marihuany, a rząd odrzucił propozycję Narodowej Agencji Nadzoru Zdrowia dotyczącą uregulowania tej kwestii. Nie zmienia to faktu, że rynek medycznej marihuany rośnie (jak w wielu innych krajach) w olbrzymim tempie.

  • Brazylia wciąż nie uregulowała w pełni przepisów dotyczących konopi indyjskich.
  • Liczba pacjentów, którzy potrzebują terapii konopnej stale rośnie.
  • Brazylijski rynek medycznej marihuany rozpędza się, czekając wciąż na stosowne regulacje.

Wartość rynku w Brazylii

Według badań, wartość rynku marihuany medycznej w Brazylii wyniesie od 1,1 miliarda realów brazylijskich (269 milionów dolarów) do 4,7 miliarda realów brazylijskich (1,1 miliarda dolarów) rocznie.

Liczba pacjentów

Najbardziej entuzjastyczna prognoza przewiduje, że w kraju już niedługo będzie co najmniej 3,9 miliona pacjentów, którzy mogą być leczeni za pomocą terapii konopnej, opartej na marihuanie medycznej.

Zestaw do pomiaru ciśnienia na ręce
Zestaw do pomiaru ciśnienia na ręce

Jedyne legalne stowarzyszenie pacjentów

Jedyne legalne stowarzyszenie pacjentów prowadzi João Pessoa. Jest to jedyne stowarzyszenie mające stosowne pozwolenie. To sądowy dokument, uprawniający tą jednostkę do uprawy marihuany i produkcji oleju leczniczego.

Od 2014 r. ponad 4000 pacjentów zostało upoważnionych do importu produktów wykonanych z aktywnego kanabidiolu (CBD) i tetrahydrokannabinolu (THC). Są one wykorzystywane w celu leczenia schorzeń takich jak padaczka, zaburzenia lękowe, depresja i stwardnienie rozsiane.

W ciągu dwóch i pół roku w Abrace Esperança liczba pacjentów wzrosła z 155 do 2 500. Płacą oni dożywotnie, regularne opłaty w wysokości 350 realów oraz wartość około 150 – 200 realów za olej konopny – co stanowi 10% kosztów importu.

źródło: 420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *