Na ten moment coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści płynących ze stosowania konopi. W praktyce wiele państw zdecydowało się na zwiększenie dostępu konsumentów do produktów zawierających nie tylko CBD, ale również THC. Niektóre kraje jednak pozostają bardzo sceptyczne w stosunku do konopi i należy do nich m.in. Wielka Brytania. Anglia nadal dość rygorystycznie traktuje marihuanę rekreacyjną. Zaczyna jednak się to powoli zmieniać, gdyż jak wskazują ostatnie dane – medyczna marihuana poprawia jakość życia na wyspach! W jaki sposób?
Konopie poprawiają jakość życia – w jaki sposób?
Dane pochodzące z brytyjskiego rejestru, w którym gromadzone są wyniki stosowania medycznej marihuany na receptę, wskazują na statystycznie istotną poprawę jakości życia związanej ze zdrowiem pacjentów. Chodzi przede wszystkim o szerokie spektrum osób, u których stwierdzono m.in. dolegliwości bólowe związane z poszczególnymi schorzeniami. Niejednokrotnie THC pomaga ograniczać problemy wynikające z terapii nowotworowej lub zastępują stosowanie poszczególnych opioidów. Brytyjski Rejestr Medycznych Konopi, założony przez Sapphire Medical, zawiera dane największej grupy pacjentów w Wielkiej Brytanii leczonych medycznymi konopiami indyjskimi. Zanonimizowane dane są udostępniane na żądanie społeczności medycznej do analizy. To właśnie na ich podstawie można wnioskować taki stan rzeczy.
Na co wskazują dane?
Niedawna analiza wyników zgłaszanych przez 312 pacjentów uczestniczących w rejestrze, wykazała statystycznie istotną poprawę jakości życia związanej ze zdrowiem po upływie jednego, trzech i sześciu miesięcy od rozpoczęcia leczenia. Najczęstszymi podstawowymi rozpoznaniami były ból przewlekły i neuropatyczny, ale wydaje się, że często różnego typu powiązane stany lękowe oraz dyskomfort psychiczny. U wszystkich pacjentów na początku badania średni wynik lęku był zgodny z diagnozą zaburzenia lękowego uogólnionego. W okresie obserwacji, średni wynik zmniejszył się do poziomu poniżej klinicznie istotnego.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Czyli THC minimalizuje nie tylko dolegliwości fizyczne?
Sapphire Medical twierdzi, że sugeruje to, iż poza zmianami związanymi ze stanem zdrowia, medyczna marihuana może również wpływać na odczuwanie objawów przez pacjentów z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Tutaj niejednokrotnie kwestie psychiczne stanowią rezultat wystawienia na ból, stres czy obawę przed dalszym ciągiem leczenia.
Ponadto zdarza się, że lekarz nie ma dla swojego pacjenta dobrych wiadomości, co może prowadzić do nawet ataków paniki. Pacjenci odnotowali również poprawę w zakresie zgłaszanej przez siebie niskiej jakości snu. Tutaj, ze względu na charakter badania, nie można było udowodnić, czy było to związane z używaniem przez nich medycznej marihuany.
Marihuana medyczna posiada jednak pewne skutki uboczne
Jeśli chodzi o zdarzenia niepożądane, zgłoszono ich dziewięćdziesiąt cztery (30,1%), z których najczęstsze to nudności, suchość w ustach, zawroty głowy i senność. Były one w większości łagodne i często przejściowe. Organizm musiał przyzwyczaić się do danej dawki leku. Pełny raport z badania został niedawno opublikowany w czasopiśmie Cannabis and Cannabinoid Research. Wyniki są następstwem wstępnej analizy opublikowanej w zeszłym roku na podstawie danych z rejestru, w której również stwierdzono statystycznie istotną poprawę w zakresie lęku, bólu, snu i ogólnej jakości życia po upływie 1 i 3 miesięcy od rozpoczęcia leczenia.
Kto w Wielkiej Brytanii może otrzymać receptę na marihuanę medyczną?
W Wielkiej Brytanii lekarze mogą przepisywać pacjentom produkty z medycznej marihuany w określonych okolicznościach od 2018 r. Stanowi to efekt sytuacji, w której zwrócono uwagę na przypadek młodego chorego na padaczkę Billy’ego Caldwella. Spowodowało to nowelizację brytyjskich przepisów dotyczących medycznej marihuany. Trwają jednak prace nad kolejną ustawą, która ma na celu poprawę dostępu do produktów z konopi indyjskich poprzez rozszerzenie uprawnień do przepisywania nielicencjonowanych produktów z konopi medycznych na lekarzy ogólnych.
Źródło: https://420intel.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.