• USA jest w trakcie opracowywania i przeprowadzania pierwszego badania nad leczeniem migren za pomocą konopi indyjskich.
• Badania zostaną przeprowadzone na czterech grupach osób, które cierpią na cztery różne rodzaje migren.
• Najlepszą formą przyjmowania konopi wśród osób cierpiących na migreny okazała się waporyzacja.
W USA trwa pierwsze na świecie badanie konopi jako leku na migrenę
W USA trwa pierwsze na świecie randomizowane, kontrolowane badanie konopi indyjskich jako leku na migrenę.
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego prowadzą pierwsze na świecie randomizowane, z podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo badanie kliniczne, w którym badają konopie indyjskie jako potencjalnie skuteczną metodę leczenia silnych migren.
Intensywne i wyniszczające objawy migreny
Powodują silne pulsujące lub ściskające bóle głowy, zwykle po jednej stronie głowy, którym często towarzyszą mdłości, a czasem wymioty i/lub skrajna wrażliwość na światło i dźwięk. W efekcie migrena uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie – w przeciwieństwie do „normalnego” bólu głowy.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Ile trwa atak migreny?
Chociaż na rynku istnieje wiele leków zatwierdzonych przez FDA, eksperci twierdzą, że wielu pacjentów sięga po produkty zawierające THC i/lub CBD, składnik konopi, który nie jest psychoaktywny, aby leczyć migrenę.
Naukowcy mają nadzieję, że to badanie pomoże klinicystom nabrać pewności siebie w bezpiecznym przepisywaniu marihuany.
Do badania klinicznego zapisanych jest obecnie około 20 uczestników. Jedną z nich jest Allison Knigge, która była w szkole podstawowej, kiedy zaczęła cierpieć na migreny. W miarę upływu czasu, a zwłaszcza po urodzeniu syna, migreny stawały się coraz gorsze.
Przeszywający ból i inne dolegliwości migrenowe
„Zdarzało się, że przez około 25 dni w miesiącu odczuwałam ból na poziomie 6 lub wyższym. Wpływa to na jakość mojego życia.”
Knigge mówi, że próbowała kilku leków przez lata, ale żaden nie był w stanie w pełni opanować jej migreny.
„Moje migreny są wywoływane przez pogodę, stres i brak snu. Kiedy ból osiąga szczytowy poziom, leżę w łóżku przez cały dzień i nie włączam światła”
– powiedziała Knigge.
„Kiedy doświadczam migreny, jestem całkowicie wyłączona z pracy, a to jest wyzwanie jako mama”.
Nathaniel Schuster, MD, specjalista od leczenia bólu i neurolog od bólów głowy w UC San Diego Health i badacz w UC San Diego Center for Medicinal Cannabis Research powiedział:
„Wielu pacjentów, którzy cierpią na migreny, doświadcza ich od wielu lat, ale nigdy nie rozmawiali o nich ze swoimi lekarzami. Stosują oni raczej różne metody leczenia, takie jak marihuana.”
„W tej chwili, kiedy pacjenci pytają nas, czy marihuana działa na migrenę, nie mamy danych opartych na dowodach, aby odpowiedzieć na to pytanie”.
Jak wyglądało badanie na grupie kontrolnej?
Uczestnicy, którzy będą poddani randomizowanemu leczeniu czterech oddzielnych ataków migreny za pomocą czterech różnych zabiegów; po jednym z THC, CBD, kombinacji tych dwóch i placebo. Produkty są podawane za pośrednictwem waporyzatora.
Schuster dodał:
„Waporyzowana marihuana może być bardziej skuteczna dla tych pacjentów, którzy mają nudności lub problemy żołądkowo-jelitowe ze swoimi migrenami.”
Aby zakwalifikować się do badania klinicznego, pacjenci w każdym miesiącu muszą doświadczać migreny, nie mogą być regularnymi użytkownikami marihuany ani stosować opioidów, a także muszą być w wieku 21-65 lat.
„Jestem dumny i wdzięczny, że mogę być częścią badania, które może prowadzić do zwiększenia liczby narzędzi dla tych z nas, którzy cierpią na migreny”
– powiedział Knigge.
„To może oznaczać jeszcze jedną opcję, gdy wszelkie inne opcje nie zadziałały. To jest rzeczywiście istotne dla pacjentów, których życie regularnie jest zaburzone przez migreny.”
Schuster zapowiedział, że przyszłe badania będą obejmować porównanie różnych dawek kannabinoidów.
Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.