Nauka News

Zakup konopi – tylko dla dorosłych

Zakup konopi – tylko dla dorosłych 2 września 20202 komentarze
Brytyjskie prawo jazdy

W Kanadzie dorośli mogą legalnie korzystać z konopi już w wieku osiemnastu lat, co jest federalnym minimum. Kanada stała się drugim krajem, który zalegalizował konopie przeznaczone do użytku dla osób dorosłych w 2018 roku. W Stanach Zjednoczonych zdecydowano się na ujednolicenie konopi z alkoholem. Tym samym minimalny wiek to dwadzieścia jeden lat. Nowe badania sugerują, że najlepszym wiekiem byłoby dziewiętnaście lat. Takie informacje można znaleźć w niedawno opublikowanym badaniu, które pojawiło się w recenzowanym czasopiśmie BMC Public Health.

Badanie: właściwy wiek uprawniający do zakupu konopi

Populacyjne badanie miało na celu „sprawdzenie progów wiekowych 18, 19, 21 i 25 lat, które są przedmiotem debat politycznych” jako dolnej granicy wieku osób dopuszczonych do marihuany dla osób dorosłych. Sprawdzano wpływ pierwszego kontaktu z konopiami ludzi w różnym wieku i późniejszym rzutowaniu tej kwestii na resztę życia.

Wzięto też pod uwagę, że niektóre osoby będą użytkować konopie niezależnie od tego, gdzie zostanie ustalona granica. Obniżenie dolnej granicy wieku byłoby pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy ograniczaniem nielegalnej działalności gospodarczej (nielegalny handel marihuaną) a ochroną dobrostanu nastolatków.

Nastolatka
W Kanadzie dorośli mogą legalnie korzystać z konopi już w wieku osiemnastu lat, co jest federalnym minimum

Naukowcy przeanalizowali dane z dwóch rządowych badań ankietowych

Uwzględniono dane z kanadyjskiego badania, mającego na celu monitorowanie użytkowania tytoniu w latach 2004–2012 oraz z drugiego (również kanadyjskiego) badania dotyczącego użycia tytoniu, alkoholu i narkotyków, które przeprowadzono w latach 2013–2015.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Porównywane były kwestie takie jak ogólne zdrowie, zdrowie psychiczne oraz uzależnienie od papierosów u użytkowników konopi, którzy zaczynali korzystać z marihuany w różnym wieku.

Po ocenie wyników, naukowcy doszli do wniosku, że dziewiętnaście lat jest „optymalnym wiekiem”. Według naukowców, mógłby być to próg minimalny uprawniający do niemedycznego użytkowania konopi.

Kto jest autorem badania?

Autorem badania jest Hai V. Nguyen, profesor nadzwyczajny na Memorial University of Newfoundland’s School of Pharmacy (uniwersytet medyczny w Kanadzie).

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Profesor Nguyen wypowiedział się o niższym wykształceniu u osób, które zaczynały użytkować konopie przed 21 rokiem życia „Rozpoczęcie użytkowania konopi  w wieku dziewiętnastu lat praktycznie nie różni się od rozpoczęcia w wieku dwudziestu jeden lat lub później. Jedynym wyjątkiem jest poziom wykształcenia osoby.

Tutaj odkryliśmy, że osoby, które zaczęły użytkować konopie w wieku dziewiętnastu lat, mają zwykle niższe wykształcenie niż osoby, które zaczęły w wieku dwudziestu jeden lat lub później”- powiedział Nguyen.

Dwoje nastolatków przed sklepem
Rozpoczęcie użytkowania konopi  w wieku dziewiętnastu lat praktycznie nie różni się od rozpoczęcia w wieku dwudziestu jeden lat lub później

Co przyczyniło się do zainteresowania tematem i przeprowadzenia badania?

Prof. Nguyen zapytany o powód przeprowadzenia badania odpowiedział, że miało to miejsce po rozpoczęciu się debat politycznych dotyczących użytkowania konopi i minimalnego, legalnego wieku. „Odbyła się ogromna debata polityczna dotycząca odpowiedniego, minimalnego wieku dla legalnego użytkowania konopi w Kanadzie.

Miasto Quebec zmieniło minimalny wiek uprawniający do niemedycznej marihuany z osiemnastu na dwadzieścia jeden lat. Pojawiły się wezwania do podniesienia minimalnego wieku do dwudziestu jeden lat w Ontario” – mówi Nguyen. To wszystko skłoniło naukowców do bliższego przyjrzenia się kwestii minimalnego wieku. 

Podczas gdy rząd Kanady ustalił minimalny wiek uprawniający do konsumpcji konopi na osiemnaście lat, poszczególne prowincje mogą ustalać własne zasady. Naukowcy planują aktualizację swoich badań, gdy pojawi się więcej danych.

źródło: https://cannabiswire.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

2 comments

 1. Witam.To nie debaty polityczne tylko fakty medyczne powinny rozstrzygać od jakiego wieku użytkowanie marihuany jest relatywnie bezpieczne dla zdrowia.Te zaś mówią,że dopóki trwa rozwój ośrodkowego układu nerwowego(głównie mózgu) nie powinno się stosować THC.Mózg u człowieka rozwija się do 25 roku życia,niektóre dane wskazują,że nawet do 30 roku życia.Pozdrawiam,MK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."