Pierwsze kroki – od czego zacząć i czego unikać

IMG_7939

Przygodę z waporyzacją zazwyczaj musisz zacząć od zakupu dobrego vaporizera.

Zabierając się za wybór pierwszego urządzenia miej na uwadze kilka rzeczy:

 • Waporyzatory dostępne w sklepach stacjonarnych są o wiele droższe niż w internetowych.
 • Niektóre sklepy internetowe również mają ceny z kosmosu. Uczciwe ceny oferuje w Polsce tylko kilka najbardziej konkurujących ze sobą sklepów, specjalizujących się w sprzedaży vaporizerów. Należy jednak uważać, ponieważ w niektórych z nich obok bezpiecznych urządzeń znajdziesz także tańsze, plastikowe i niebezpieczne dla zdrowia „alternatywy”, jak np. Titan 2 Hebe , Snoop Dogg G Pen czy Ago G5.
 • Nie wybieraj najtańszego urządzenia. O tym dlaczego, przeczytasz zarówno tutaj, jak i w sekcji poświęconej recenzjom i testom produktów.
 • Poszukując w internecie informacji na temat waporyzatorów, szczególnie najtańszych chińskich modeli  (jak Titan, G-Pen, Atmos, Black Mamba czy Herbva), uważaj – recenzje często pisane są na blogach zależnych od sklepów i nie są obiektywne, ponieważ ich zadaniem jest napędzać sprzedaż. Nikogo w tym przypadku nie interesuje Twoje zdrowie. A przecież przede wszystkim dla zdrowia rezygnujesz z palenia na rzecz waporyzacji, prawda?
 • Sprawdzone i obiektywne informacje na temat vaporizerów znajdziesz na mojej stronie, w dziale Recenzje vaporizerów. Pomogę Ci wybrać bezpieczne dla zdrowia urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania. Alternatywnie, jeśli władasz językiem angielskim, to istnieje także kilka amerykańskich stron, które dostarczają obiektywnych recenzji produktów, niezależnych od producentów czy sprzedawców sprzętu.

Mając już zakupiony vaporizer warto także:

 • Zainwestować w dobry grinder – więcej o tym przeczytasz tutaj.
 • Kupić alkohol izopropylowy (ISO), najlepiej 99%. To najlepszy znany środek do czyszczenia vaporizerów. Duża butelka kosztuje ok. 25 zł i wystarczy na baaaardzo długo.
 • Dowiedzieć się trochę o technice wdechów podczas waporyzacji. Różni się ona oczywiście w zależności od modelu vaporizera, natomiast istnieje pewien wspólny mianownik. Więcej o technice dowiesz się tutaj.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."