Gospodarka News

ONZ zmienia klasyfikację marihuany medycznej

ONZ zmienia klasyfikację marihuany medycznej 29 grudnia 2020Leave a comment
Gmach ONZ

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) zagłosowała za przeklasyfikowaniem konopi na mniej niebezpieczny narkotyk i uznaniem jej leczniczych korzyści w ważnym momencie dla branży. 

• ONZ podjęło pierwsze kroki w kierunku delegalizacji marihuany.
• Marihuana została wyłączona z wykazu IV Jednolitej konwencji o środkach odurzających z 1961 r.
• Nowe regulacje ze strony ONZ to ogromna nadzieja, zarówno dla branży konopnej, jak i dla jej użytkowników.

Marihuana medyczna już nie taka niebezpieczna…

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) zagłosowała za zmianą klasyfikacji marihuany na mniej niebezpieczny narkotyk i uznaniem jej korzyści medycznych w historycznym momencie dla branży. Komisja Organizacji Narodów Zjednoczonych z zadowoleniem przyjęła przełomowy krok w kierunku usunięcia medycznych konopi indyjskich z listy poważnych narkotyków.

W dniu 2 grudnia 2020 r. Komisja ONZ ds. Środków Odurzających, w której skład wchodzą 53 państwa członkowskie, głosowała nad zmianami w wykazie medycznych produktów marihuany w prawie międzynarodowym. Głosowanie odbyło się w Wiedniu i dotyczyło szeregu zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie zmiany klasyfikacji konopi indyjskich.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Pomnik
Organizacja Narodów Zjednoczonych zagłosowała za zmianą klasyfikacji marihuany na mniej niebezpieczny narkotyk

Konopie a narkotyki. Efekty głosowania

Łącznie 27 państw głosowało za usunięciem marihuany z wykazu IV Jednolitej konwencji o środkach odurzających z 1961 r., w którym obok takich substancji, jak heroina i kokaina, sklasyfikowano ją jako niebezpieczny narkotyk niemający żadnych korzyści leczniczych.

Wielka Brytania, wraz z innymi krajami europejskimi i USA, była jednym z tych państw, które głosowały za zmianą harmonogramu. Wiadomości te zostały opisane jako ogromny postęp dla branży i oczekuje się, że utorują one drogę dla bardziej globalnych badań nad korzyściami medycznymi konopi indyjskich.

Głosy specjalistów

Profesor Mike Barnes, neurolog i specjalista ds. konopi indyjskich w dziedzinie medycyny, powiedział, że jest to oznaka, iż świat przygotowuje się do tego, by wykorzystać potencjał konopi indyjskich. „To naprawdę ekscytująca wiadomość dla globalnego przemysłu marihuany”, skomentował.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Pozwala to poszczególnym krajom na rozwijanie własnego rynku marihuany medycznej bez udziału międzynarodowych kontroli, które wcześniej ograniczały wzrost i handel międzynarodowy. Prof. Barnes dodał: „To głosowanie w końcu uznaje medyczną wartość marihuany – dobra robota ONZ”.

Zalecenia WHO dotyczące CBD

Komisja głosowała również za odrzuceniem zalecenia WHO, dotyczącego wyłączenia spod międzynarodowej kontroli produktów CBD o zawartości THC poniżej 0,2%, co niektórzy określili jako „rozczarowujące”.

Jak powiedział Steve Moore z Centrum Medycznej Marihuany (Centre for Medical Cannabis): „Z zadowoleniem przyjmujemy wynik dzisiejszego głosowania, który sprawi, że proces podejmowania badań klinicznych nad terapeutycznymi korzyściami płynącymi z medycznych konopi indyjskich stanie się faktem.”

Nowoczesne wieżowce
Inne wnioski WHO nie uzyskały poparcia

Nie obyło się bez rozczarowań…

„Jesteśmy jednak rozczarowani, że inne wnioski WHO nie uzyskały poparcia i będziemy teraz ściśle współpracować z rządem Zjednoczonego Królestwa w celu zapewnienia solidnych ram regulacyjnych dla komercyjnego rynku ekstraktów z konopi indyjskich, zwłaszcza CBD, aby wspierać zrównoważony i innowacyjny rynek”.

Kyle Esplin ze Szkockiego Stowarzyszenia Konopi powiedział również, że głosowanie pozostawiło duże pole do działania dla syntetycznych kannabinoidów.

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."