News Rekreacja

Nowy Jork: Nalot na nielegalną imprezę konopną z okazji 4/20

Nowy Jork: Nalot na nielegalną imprezę konopną z okazji 4/20 27 kwietnia 2020Leave a comment
Balony i confetti

Impreza z okazji 4/20 w Nowym Jorku została zamknięta w poniedziałek przez policję, która wydała dziesiątki mandatów i kar imprezowiczom obchodzącym święto konopi.

  • Oficerowie zostali poinformowani o przyjęciu na trzecim piętrze komercyjnego budynku na Manhattanie przez zaniepokojonego obywatela – powiedział NBC News starszy urzędnik NYPD.
  • Po oflagowaniu przez obywatela lokalu oficerowie zbadali sprawę i interweniowali.
  • Zgromadzenie było nielegalne ze względu na stanowe przepisy, które zakazują dużych zgromadzeń i wymagają od nowojorczyków zachowania protokołów tzw. dystansowania społecznego. 

</ul

Co znaleźli policjanci?

Po wejściu do budynku policja znalazła około 40 osób, które podobno zebrały się na imprezie z okazji 4/20, organizowanym przez firmę Ganja Pigs, produkującą konopie indyjskie.

Policja znalazła również worek marynarski, który był wypełniony kwiatami konopi indyjskiej, artykuły spożywcze zawierające konopie i inne produkty THC, a także całą tonę akcesoriów. Próby skontaktowania się z Ganja Pigs w celu skomentowania za pośrednictwem mediów społecznościowych się nie powiodły.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Now Jork Times Square
Policja znalazła około 40 osób, które zebrały się na imprezie z okazji 4/20

Jakie konsekwencje czekają nieszczęśników?

Policjanci wydali wezwania do stawienia się w sądzie w sumie 38 osobom. Pięć innych mandatów, związanych z konopiami indyjskimi, przekazano pozostałym imprezowiczom. 

Dwie osoby na przyjęciu zostały aresztowane za istniejące nakazy niestawiennictwa w sądzie w związku z przestępstwami bez użycia przemocy. Kolejną osobę zabrano do siedziby funkcjonariuszy policji na Brooklynie, w związku z trwającym dochodzeniem w sprawie włamania.

Imprezowanie podczas pandemii

Poniedziałkowa impreza 4/20 nie była jedynym dużym spotkaniem, które w ostatnich dniach przerwali policjanci z Nowego Jorku. W sobotni wieczór policja została wezwana do zbadania tego, co pierwotnie uważali za sesję wideo z udziałem dziesiątek osób w witrynie sklepu w dzielnicy Canarsie na Brooklynie.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jednak po dalszym dochodzeniu funkcjonariusze odkryli, że spotkanie było w rzeczywistości związane z hazardem. Policja dokonała dwóch aresztowań na imprezie i wezwała do sądu co najmniej 60 osób.

Przepisy w Nowym Jorku

Zarówno święto 4/20, jak i impreza hazardowa, naruszyły przepis wydany przez gubernatora Andrew Cuomo 22 marca, aby pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. „Wstrzymanie Stanu” zakazuje zgromadzeń osób i innych spotkań bez konieczności. Osoby, które są spisywane przez policję, podlegają znacznym grzywnom.

Napis Nowy Jork na bilbordzie
Święto 4/20, jak i impreza hazardowa, naruszyły przepis wydany przez gubernatora

Reakcja władz miasta

Cuomo i burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio wyrazili zaniepokojenie, że w związku z wydłużeniem okresu pobytu w domu na drugi miesiąc i upalną pogodą mieszkańcy zaczną ignorować społeczne wytyczne dotyczące dystansu i ponownie zaczną się zbierać. De Blasio wezwał Nowojorczyków do powiadomienia władz o napotkanych naruszeniach.

De Blasio powiedział także: „Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad, osoby starsze będą cierpiały i umierały. Powinniśmy ich kochać i szanować, ale mieć świadomość, że przez nasze zaniedbania będą one w niebezpieczeństwie.”

źródło: hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."