Gospodarka News

Jak wyglądają inwestycje w konopną naukę?

Jak wyglądają inwestycje w konopną naukę? 12 listopada 2021Leave a comment
Pieniądze

Konopie to nie tylko badania nad wykorzystaniem kannabinoidów i terpenów w terapiach leczniczych. To także olbrzymie inwestycje w innowacyjne projekty badawcze i centra rozwoju, które powstają na całym świecie.

 • Globalne Centrum Innowacji Konopnych na Uniwersytecie Stanowym w Oregonie ogłosiło, że otrzymało grant w wysokości 10 milionów dolarów od Departamentu Rolnictwa USA na zbadanie i określenie możliwości ekonomicznych konopi w zachodniej części Stanów Zjednoczonych.
 • Uniwersytet w Plymouth buduje salę lekcyjną z błota i konopi.
 • Unimap staje się pierwszym malezyjskim uniwersytetem publicznym, który prowadzi badania nad uprawą konopi.

W ramach programu grantowego Narodowego Instytutu Żywności i Rolnictwa USDA Sustainable Agricultural Systems, naukowcy z Uniwersytetu w Oregonie planują wykorzystać fundusze do współpracy z ośmioma instytucjami z całego USA w ramach pięcioletniego programu badawczego.

Badania będą miały na celu zaspokojenie potrzeb przedsiębiorstw w rdzennych społecznościach amerykańskich i wiejskich w rozległym regionie Stanów Zjednoczonych Zachodniego Pacyfiku, obejmującym cztery stany. Jeffrey Steiner, zastępca dyrektora centrum konopi w OSU, powiedział dziennikarzom, że fundusze otrzymane na program badawczy są jednym z największych grantów na badania nad konopiami, jakie kiedykolwiek przyznano.

Ustanowienie solidnej gospodarki konopnej

Chociaż rolnictwo konopne i produkty wytwarzane z konopi zostały zalegalizowane wraz z Ustawą Farm Bill z 2018, rozwijanie kompleksowego przemysłu do produkcji ziarna i włókna z konopi, a także CBD i innych kannabinoidów, przebiegało bardzo wolno.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Laptop
Potrzeba więcej badań, aby sprawdzić, gdzie powinny być uprawiane różne gatunki konopi

Potrzeba więcej badań, aby sprawdzić, gdzie powinny być uprawiane różne gatunki konopi, a także poznać najlepszą genetykę i techniki rolnicze do wykorzystania przy produkcji.

„Założyliśmy Globalne Centrum Innowacji Konopnych w 2019 roku, aby znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące branży konopnej”

– powiedział Steiner w oświadczeniu uniwersytetu.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Tymczasem w Wielkiej Brytanii powstaje budynek z konopi

Starożytna metoda budowlana – wykorzystanie materiału cob – jest stosowana w Devon, aby sprawdzić, czy może ona zmniejszyć wpływ przemysłu budowlanego na globalne ocieplenie.

Naukowcy z Instytutu Zrównoważonej Ziemi na Uniwersytecie w Plymouth budują budynek na terenie kampusu, wykorzystując materiał z błota i włókien konopi.

Jednopiętrowy budynek będzie pełnił funkcję laboratorium, a jego wydajność będzie stale monitorowana.

Szefowie projektu powiedzieli, że będzie to

„żywe laboratorium i miejsce doświadczalne”.

Prace budowlane są częścią projektu CobBauge instytutu, który, jak twierdzi uniwersytet,

„bada, czy zoptymalizowana wersja cob może stać się zrównoważonym rozwiązaniem dla nowej generacji energooszczędnych mieszkań”.

Prof. Steve Goodhew powiedział, że jednym z głównych problemów jest próba

„zmniejszenia zużycia energii, a tym samym emisji, w budynkach. Ze wszystkich emisji w Wielkiej Brytanii, 40% jest związanych z budownictwem; a 8% globalnych emisji pochodzi z cementu”.

Praca ma na celu sprawdzenie, czy „możemy zmniejszyć ilość używanego cementu… [poprzez] fizyczne wykorzystanie alternatywnych, naturalnych materiałów budowlanych”.

Badania nad konopiami ruszają nawet w Malezji

Universiti Malaysia Perlis (Unimap) stał się pierwszym publicznym uniwersytetem w tym kraju, który prowadzi badania nad konopiami  jako produktem rolnym z potencjałem do ekonomicznego rozwoju w przyszłości.

Laboratorium
Produkcja konopi musi być pod ścisłą kontrolą

Wicekanclerz, profesor dr Zaliman Sauli powiedział, że w tym celu Unimap podpisał protokół ustaleń z firmą MyUS Hemphouse Sdn Bhd z siedzibą w Kuala Lumpur.

„Jak wiemy, produkcja konopi musi być pod ścisłą kontrolą. Może to również stać się nowym zasobem gospodarczym dla kraju w przyszłości, ponieważ istnieją kraje rozwinięte, które zezwoliły na wykorzystanie konopi do celów komercyjnych.”

Marihuana w Malezji jest nielegalna. Malezyjskie ustawodawstwo przewiduje obowiązkową karę śmierci dla skazanych handlarzy narkotyków. Osoby aresztowane za posiadanie 200 gramów (siedmiu uncji) marihuany są uznawane przez prawo za handlarzy narkotyków. Osoby aresztowane za posiadanie 50 gramów (1,5 uncji) lub mniej będą skazane na karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."