- Czy istnieje sposób na sprawne poradzenie sobie z zapachem konopi?
- Jak ukryć lub jak zamaskować zapach konopi w domu?
Konopie indyjskie, jak dobrze wiemy, są kwiatem. Jedną z podstawowych funkcji kwiatów jest produkcja terpenów, substancji chemicznych o intensywnym zapachu, zaprojektowanych przez naturę w celu przyciągnięcia owadów zapylających i odstraszenia drapieżników.
Ostre związki mogą być jednym z najlepszych i najgorszych elementów delektowania się konopiami. Jeśli chcesz mieć na uwadze swoich sąsiadów lub po prostu chcesz, aby twoje nawyki pozostały niezauważone, szacunek i prywatność mogą być zachowane dzięki kilku przydatnym sztuczkom, które pozwolą ci zamaskować zapach konopi.
Jak ukryć zapach konopi w swoim pokoju?
Stosowanie konopi w zaciszu własnego pokoju przewyższa niemal każde inne miejsce, jakie można sobie wyobrazić. Leżenie na łóżku z ulubioną muzyką i kilkoma pysznymi przekąskami sprawia, że większość palaczy balansuje na krawędzi nirwany. Co zrobi, aby usunąć intensywny zapach konopi?
Zapobiegaj gromadzeniu w domu
Jak mówi stare przysłowie, lepiej zapobiegać niż leczyć. Postaraj się zatem korzystać z konopi przy otwartym oknie. Prosty sposób, a jaki skuteczny!
Wentyluj!
Przed zaciągnięciem się suszem, otwórz okno i włącz wentylator. Oczywiście, ta technika kieruje zapach zioła za okno, ale wielu palaczy woli taki rezultat niż opary konopi wypełniające ich przedpokój.
Kluczową rolę odgrywa również odpowiednie przechowywanie. Przechowuj swój zapas w szczelnym pojemniku, aby terpeny nie wydostawały się na zewnątrz.
Jak zamaskować aromat konopi w mieszkaniu?
Jeśli palisz susz o wyjątkowo intensywnym zapachu lub po prostu jest zbyt zimno, aby otworzyć okno, następnym krokiem jest zrobienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby ukryć zapach. Istnieją różne metody, których palacze używają, aby zatrzeć ślady, a dodatkowe terpeny są często najlepszym rozwiązaniem.
Olejki eteryczne
Terpeny są na tyle silne, że stanowią podstawę zapachu zioła, więc logika podpowiada, że są na tyle silne, aby go ukryć! Dyfuzory olejków eterycznych wykorzystują terpeny występujące w szczególnie aromatycznych roślinach. Sięgnij po rozmaryn, eukaliptus i lawendę – aby pomieszczenia pachniały świeżo jak stokrotka.
Wyjdź na zewnątrz
Alternatywnie, wyjdź do ogrodu. Jeśli mieszkasz w słonecznym regionie, wykorzystaj w pełni witaminę D i usiądź wśród roślin ogrodowych.
Właściwe przechowywanie
Pamiętaj też o mądrym przechowywaniu konopi, aby zapobiec wyciekowi terpenów, nawet kiedy nie palisz. Słoiki i hermetyczne torby świetnie sprawdzają się w zatrzymywaniu terpenów.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Jak zniwelować zapach konopi w domu?
Po codziennym raczeniu domu terpenami, Twój nos stanie się raczej znieczulony na to, jak bardzo Twoje mieszkanie przypomina holenderską kawiarnię. Chociaż nie jest to dla Ciebie problemem, może stać się powodem do niepokoju, gdy niespodziewanie wpadną goście. Ale nie obawiaj się, jest kilka działań, które możesz podjąć, aby Twój dom pachniał świeżo.
Kadzidełka
Zapal kadzidełka i umieść je w różnych miejscach. Podobnie jak dyfuzory olejków eterycznych, kadzidełka uwalniają silne związki aromatyczne do powietrza, które są zaskakująco dobre w ukrywaniu zapachu konopi.
Świece
Aromatyczne świece również radzą sobie z maskowaniem zapachu terpenów w powietrzu. Dzięki ogromnemu wyborowi zapachów, możesz wybrać najciekawszą propozycję dla siebie.
Eliminatory zapachów
Chociaż jest to ostatnia deska ratunku dla fanów konopi, preparaty chemiczne wykonują świetną robotę w maskowaniu zapachu trawki. Spray’e szybko zastępują konopny aromat odświeżającym i skutecznym wybuchem aromatycznych molekuł.
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza działają poprzez cyrkulację powietrza przez serię drobnych filtrów. Nie tylko pomagają one usunąć z powietrza śmierdzące terpeny, ale także wychwytują niektóre z potencjalnie szkodliwych substancji.
Źródła:
https://www.leafly.com
https://www.royalqueenseeds.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.