Bez kategorii News

DaVinci wypuszcza IQ2 – jakie nowości na Ciebie czekają?

DaVinci wypuszcza IQ2 – jakie nowości na Ciebie czekają? 30 grudnia 2019Leave a comment
Davinci IQ2

Waporyzatory są świetne. Nie przypominają w niczym tradycyjnego palenia. Są zdrowsze, bardziej ekonomiczne. Są po prostu gadżetami na miarę XXI wieku. Takim sprzętem bez wątpienia jest DaVinci IQ. Dlatego niezwykle miło jest widzieć, że firma DaVinci wypuszcza na rynek nową wersję tego waporyzatora, czyli IQ2.

 • To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają modele od firmy DaVinci;
 • DaVinci to firma, która stoi za takimi modelami jak IQ oraz MIQRO;
 • DaVinci IQ to jeden z najbardziej eleganckich i skutecznych waporyzatorów na rynku;

DaVinci IQ – waporyzator idealny?

Pierwszy IQ jest jednym z najlepszych waporyzatorów w branży. Jest on często polecany, głównie z uwagi na swój nietuzinkowy, luksusowy design, świetny smak pary oraz niezwykłą jakość wykonania.

Wiadomość, że DaVinci wprowadza IQ2, jest muzyką dla uszu wszystkich entuzjastów branży waporyzacyjnej. Ciekawi Cię, co nowego można znaleźć w ulepszonej wersji IQ?

Co nowego w DaVinci IQ2?

Pod względem estetycznym, niewiele się zmieniło. To wciąż elegancki waporyzator o wysokiej jakości. Oryginalny IQ posiadał obudowę wykonaną z piaskowanego aluminium, która została zmieniona na szczotkowane aluminium.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

IQ2 wygląda więc jeszcze lepiej. Ale prawdziwych ulepszeń dokonano „pod maską”.

Podobnie jak inne waporyzatory DaVinci, IQ2 został zaprojektowany z wykorzystaniem materiałów medycznych.

Żadne metalowe ani plastikowe części nie dotykają materiału roślinnego. Dzięki ceramicznej komorze pokrytej szkłem i w  100% ceramicznej ścieżce pary, smak jest jeszcze czystszy niż wcześniej.

Kabel ładujący to wciąż wciąż micro-USB. To z jednej strony spore rozczarowanie, ponieważ mamy już przecież erę USB-C, jednak z drugiej – micro-USB to wciąż bardzo popularne złącze.

Dzięki temu naładujesz IQ2 praktycznie w każdym miejscu i każdym kablem. Może dopiero IQ3 będzie wyposażone w port UCB-C? Kto wie.

Davinci IQ2
Davinci IQ2

Monitorowanie użycia

Pierwszy istotny news – DaVinci szykuje technologię, która ma pozwolić na monitorowanie dozowania kannabinoidów podczas korzystania z  urządzenia.

Według firmy pozwoli to użytkownikom śledzić zużycie kannabinoidów, a następnie – gdy osiągną ustaloną ilość – IQ2 ostrzeże ich. Zwykle działa to tylko za pośrednictwem aplikacji, tutaj jednak ma to działać w stu procentach również z poziomu samego urządzenia.

To bardzo fajna funkcja – zwłaszcza jeśli jednym z powodów, dla których wolisz waporyzować, są powody zdrowotne.

Aby ta funkcja dozowania działała na IQ2, musisz wprowadzić dokładną ilość kannabinoidów. To znaczy, objętość suszu i stężenie zawartych w nim kannabinoidów. Jest to potencjalnie znacznie trudniejsze.

Być może, jeśli mieszkasz w jednym ze stanów USA lub Kanady, gdzie istnieje legalny system dystrybucji konopi, ustalenie dokładnego poziomu substancji aktywnych nie stanowi problemu, ale jest to znacznie trudniejsze w miejscach o mniej… regulowanym rynku.

Mimo to jest to nieco pusta krytyka, ponieważ fakt, że może nie być przydatny dla wszystkich , nie oznacza, że ​​nie jest przydatny w ogóle.

Co mówi producent?

„Dzięki tym postępom technologicznym DaVinci daje konsumentom zupełnie nowy poziom kontroli nad ich doświadczeniami, a my podnosimy poprzeczkę w branży, jeśli chodzi o odpowiedzialną konsumpcję”, powiedział Cortney Smith, dyrektor generalny i założyciel DaVinci.

„Wynaleźliśmy funkcje kontroli dawkowania i personalizacji, aby zapewnić znacznie łatwiejszy dostęp do informacji, na które zasługują konsumenci, bezpośrednio z poziomu urządzenia.”

Jakieś inne ciekawe funkcje?

Druga duża zmiana znajduje się na spodzie DaVinci IQ2. Tutaj firma wprowadziła coś, co nazywają Air Dial. Zasadniczo – i jak sama nazwa wskazuje – jest to pokrętło na spodzie IQ2, które pozwala na regulację ilości powietrza, które zaciągane jest do waporyzatora. To świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala regulować temperaturę i gęstość chmury.

Air Dial nowa funkcja w Davici IQ 2
Air Dial nowa funkcja w Davici IQ 2

Jak działa waporyzator Air Dial?

Dolna pokrywa IQ2 zawiera pokrętło sterowania przepływem powietrza, które ma cztery poziomy przepływu powietrza. Można je obrócić, aby odkryć od jednego do czterech otworów, które zwiększą i zmniejszą ilość powietrza, które trafi do komory.

Jest to ważne i ma znaczące implikacje dla rodzaju pary, które można uzyskać. Większy przepływ oznacza chłodniejszą, mniej gęstą parę.

Zamknięcie przepływu skutkuje uzyskaniem gęstszej, ale cieplejszej pary. Skutkuje też większy oporem podczas zaciągania się.

Poza tym IQ2 nadal ma te same wysokiej jakości komponenty (w tym w pełni ceramiczną ścieżkę pary), które sprawiły, że jego poprzednik był tak cudownym modelem. Ciekawe, jak sprawdzać będzie się pokryta wartwą szkła komora?

Zasadniczo nie możemy się doczekać, aby otrzymać ten waporyzator i sprawdzić, czy firma wyeliminowała niektóre irytujące cechy poprzedniego modelu, takie jak utrudnione czyszczenie obszaru znajdującego się pod komorą. Czekamy więc.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."