Jedną z rzeczy, które odbierają radość z wycieczek i podróży, jest choroba lokomocyjna. Niezależnie od tego, czy podróż odbywa się drogą morską, lądową czy powietrzną, choroba lokomocyjna sprawia, że dla niektórych osób staje się ona nie do zniesienia. Może ona dotknąć osoby w każdym wieku, ponieważ cierpią na nią zarówno starsi, jak i młodsi.
- Istnieją leki na chorobę lokomocyjną, ale nie działają one skutecznie u wszystkich. Skuteczną alternatywą dla tych leków jest marihuana.
- Konopie są znane z tego, że minimalizują objawy, takie jak nudności czy zawroty głowy.
- Pomagają także uspokoić organizm i przygotować go do relaksu lub snu, który może pomóc w przetrwaniu ciężkiej podróży.
Co to jest choroba lokomocyjna?
Choroba lokomocyjna pojawia się, gdy do Twojego centralnego układu nerwowego wysyłane są sprzeczne wiadomości, co powoduje dezorientację mózgu. Te sprzeczne komunikaty mogą pochodzić z każdego ze zmysłów (oczy, uszy, nerwy) w twoim ciele, w wyniku niezdolności do prawidłowego wykrywania ruchu.
Na przykład, jeśli oczy nie widzą ruchu, mogą wysyłać do mózgu sygnał, że jest to ruch. Jeśli inne zmysły są w stanie wyczuć ruch i wysłać informację do mózgu, pozostawia to mózg zdezorientowany.
Choroba lokomocyjna może wystąpić w samolocie, samochodzie, pociągu, a także na łodzi lub statku, i może zamienić to, co zapowiadało się na fajną wycieczkę, w absolutny koszmar.
Rodzaje choroby lokomocyjnej
Istnieją dwa główne rodzaje choroby lokomocyjnej:
- Choroba samochodowa: Występuje zazwyczaj, gdy poruszasz się pojazdem na lądzie, najprawdopodobniej jest to samochód.
- Choroba morska: Choroba morska występuje na wodzie, zazwyczaj w łodziach lub statkach.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Kategorie choroby lokomocyjnej
Chorobę lokomocyjną można podzielić na trzy kategorie w oparciu o źródło jej wywołania:
- Choroba lokomocyjna, która jest wyzwalana przez ruch, którego nie możesz zobaczyć, ale możesz poczuć. W tym przypadku, podczas gdy twoje nerwy wysyłają prawidłową wiadomość do mózgu, twoje oczy nie mogą zrobić tego samego, co skutkuje chorobą lokomocyjną.
- Choroba lokomocyjna, która jest wywoływana przez ruch, który widzisz, ale nie czujesz. W tym przypadku, podczas gdy twoje oczy wysyłają prawidłową wiadomość do mózgu, twoje ciało nie może zrobić tego samego, co skutkuje chorobą lokomocyjną.
- Choroba lokomocyjna, która jest wywoływana, gdy system słuchowy i wzrokowy wykrywają różne rodzaje ruchu. W tym przypadku, wysyłają one różne sygnały do mózgu, co skutkuje chorobą lokomocyjną.
Symptomy choroby lokomocyjnej
Objawy choroby lokomocyjnej zazwyczaj nie są zbyt poważne, ale mogą powodować duży niepokój. Do typowych objawów choroby lokomocyjnej należą: pocenie się, duszność, senność, nudności i wymioty, bladość skóry i ziewanie.
Podczas gdy objawy choroby lokomocyjnej nie są poważne, regularne występowanie tego stanu prowadzi do poważniejszych problemów, takich jak strach przed podróżą.
Kto jest narażony na chorobę lokomocyjną?
Istnieją dwie grupy osób, które są najbardziej narażone na chorobę lokomocyjną: kobiety w ciąży i dzieci. Inne osoby również mogą być narażone na wysokie ryzyko wystąpienia choroby lokomocyjnej, jeśli zmagają się z następującymi problemami:
- Niepokój i strach przed podróżą
- Korzystanie z nieznanego sposobu podróżowania
- Słaba wentylacja w pojeździe
- Brak dostępu do okna.
Jak marihuana pomaga w chorobie lokomocyjnej?
W ostatnich latach medyczna marihuana została zasugerowana przez jej zwolenników jako możliwe remedium na chorobę lokomocyjną. Medyczna marihuana jest używana do łagodzenia nudności wywołanych chemioterapią, a badania wykazały, że może ona również pomóc w przypadku nudności wywołanych ruchem.
Dwa kannabinoidy zawarte w marihuanie, CBD i THC, są znane jako aktywne receptory w ludzkim ciele. Te kannabinoidy ograniczają uwalnianie substancji chemicznych, które powodują mdłości, łagodząc w ten sposób dyskomfort związany z chorobą lokomocyjną.
Symptomy choroby lokomocyjnej, które zwalczają konopie
Marihuana pomaga w chorobie lokomocyjnej poprzez leczenie jej objawów. Niektóre z tych objawów to:
- Bóle głowy
- Stres
- Niepokój
- Nudności i wymioty
- Senność
Najlepsze sposoby spożywania marihuany na chorobę lokomocyjną
Popularne sposoby konsumpcji marihuany, takie jak palenie i wapowanie, nie są idealne w podróży. Oprócz wysokiego ryzyka mechanicznego, palenie w miejscu publicznym to zła etykieta. Dlatego ważne jest, aby poznać inne sposoby spożywania marihuany podczas leczenia choroby lokomocyjnej. Są to np. tzw. edibles lub oleje.
Wnioski
Zanim zdecydujesz się na konopie w celu leczenia choroby lokomocyjnej, upewnij się, że pochodzą one z legalnego źródła i nie mają przekroczonych limitów THC. Możesz też udać się do lekarza i poprosić o receptę na marihuanę medyczną, która ma wyższy poziom THC.
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.