Medycyna News

Jak marihuana wspiera leczenie demencji

Jak marihuana wspiera leczenie demencji 24 grudnia 2020Leave a comment
Starsza pani z gazetą

Chociaż nie ma ostatecznych dowodów wykazujących, że marihuana jest skutecznym sposobem leczenia demencji, obecnie prowadzone jest wiele badań. To dobra wiadomość dla tych z nas, którzy mają starzejących się rodziców, a także dla starzejących się osób, obawiających się choroby Alzeimera. 

 • Ponieważ coraz krajów legalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych, leczniczych lub do tych dwóch celów, wpływ, jaki ta roślina może mieć na mózg, ma dla naukowców duże znaczenie.
 • Towarzystwo Alzheimera z danymi zebranymi w Wielkiej Brytanii twierdzi, że chociaż brakuje badań naukowych potwierdzających, że roślina i jej pochodne mogą zatrzymywać, spowalniać, zapobiegać lub odwracać choroby wywołujące demencję, niektóre badania podkreślają możliwość wykorzystania jej do leczenia objawów behawioralnych.
 • Mowa tu o pobudzeniu i agresji. Kilka badań potwierdza te twierdzenia.

W badaniu opublikowanym przez Kanadyjską Agencję Leków i Technologii Zdrowotnych (CADTH) znaleziono ograniczone dowody, które sugerują, że marihuana medyczna może pomóc w leczeniu pobudzenia, nieprawidłowych zachowań motorycznych, nocnych zaburzeń zachowania i drażliwości. To wszystko objawy neuropsychiatryczne związane z demencją.

Discover Magazine podało, że Andreas Zimmer przeprowadził badanie, analizujące wpływ marihuany na mózg myszy. Niektóre myszy miały 18 miesięcy, co w przybliżeniu odpowiada 70-letniemu człowiekowi pod względem zdolności umysłowych. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy myszy zaczynają wykazywać pogorszenie funkcji poznawczych, zmagają się z labiryntami i innymi złożonymi zadaniami umysłowymi – w tym towarzyskimi.

Starsza pani
Konopie mogą zatrzymywać, spowalniać, zapobiegać lub odwracać choroby wywołujące demencję

Starsze gryzonie jak młode dzięki konopiom

„Nie można odróżnić ich od dwumiesięcznych myszy” – wyjaśnił Zimmer.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Zamiast podawać myszom leki na pamięć, zatwierdzone przez FDA lub próbować innowacyjnych procedur badawczych, Zimmer podaje konopie indyjskie. Używa pompy osmotycznej wszczepionej chirurgicznie tuż pod skórą brzucha. Z tego urządzenia wycieka syntetyczne THC przez 28 dni, co pozwoliło mu zbadać wpływ THC na jego myszy i porównać wyniki badań z myszami wolnymi od THC.

Marihuana leczy demencję?

„Działa niezawodnie na każdym poziomie zdolności poznawczych u myszy” – mówi.

Odkrycia empiryczne Zimmera, związane z THC, zostały opublikowane w Nature Medicine w 2017 roku. Niedługo potem jego wyniki zostały potwierdzone przez innych badaczy.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Czy marihuana może leczyć demencję? Być może. Z pewnością odkrycia te powinny być wstępem do kolejnych badań.

źródło: https://dopemagazine.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."