News Rekreacja

Były kongresman Patrick Kennedy i konopie

Były kongresman Patrick Kennedy i konopie 22 czerwca 2021Leave a comment
Kongres

• Kennedy podejmuje się polemicznych działań i przeciwstawia się legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych.
• Joe Biden reprezentuje odmienne stanowisko i wspiera działania na rzecz świadomości i legalizacji marihuany.
• Przez wsparcie wszelakich akcji legalizacyjnych, Biden chce pokazać wdzięczność dla środowisk społeczności czarnoskórych za ogromne wsparcie, jakie otrzymał od nich w wyborach.

Patrick Kennedy w opozycji do rosnącego poparcia społecznego dla zniesienia prohibicji

Poparcie społeczne wśród Amerykanów dla legalizacji marihuany jest wyższe niż kiedykolwiek wcześniej, według ostatniego sondażu Gallop, w którym prawie 70% Amerykanów opowiedziało się za legalizacją. Pod pewnymi względami, prezydent Biden wydaje się być skłonny do słuchania zmieniających się nastrojów społecznych w kwestii konopi indyjskich.

Historyczna różnorodność w jego gabinecie utwierdza w przekonaniu, że może poważnie podchodzić do kwestii sprawiedliwości społecznej. Nominacja przez Bidena prokuratora generalnego Kalifornii Xaviera Becerry na stanowisko komisarza ds. zdrowia to znak, że administracja poważnie potraktuje opinię publiczną w kwestii legalizacji marihuany.

Marihuana
Poparcie społeczne wśród Amerykanów dla legalizacji marihuany jest wyższe niż kiedykolwiek wcześniej

Kennedy reprezentuje stanowisko rozhisteryzowanego oponenta

Były kongresmen z Rhode Island, Patrick Kennedy, ma poprowadzić Biuro Narodowej Polityki Kontroli Narkotyków. Niewielu jest kandydatów, którzy mają mniejsze kwalifikacje.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Kennedy to powrót do czasów histerii Reefer Madness.

„Marihuana niszczy mózg i wywołuje psychozę„,

stwierdził w typowym, pozbawionym dowodów wystąpieniu.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„To ogólnie bardzo niebezpieczny narkotyk… nie ma różnicy między jakością i rodzajem narkotyków, od których ludzie się uzależniają”

[tzn. nie ma różnicy między uzależnieniem od metaamfetaminy a uzależnieniem od marihuany]…

„jest tak samo destrukcyjna jak alkohol i tytoń”.

Te błędne twierdzenia są łatwo obalane przez setki badań klinicznych w PubMed, internetowej bazie danych amerykańskiej National Library of Medicine (NLM) w National Institutes of Health (NIH).

W rzeczywistości oświadczenia te są łatwo obalane przez statystyki rządu amerykańskiego dotyczące zgonów z powodu przedawkowania, wypadków samochodowych i zażywania narkotyków w czasie ciąży.

Czym jest Smart Approaches to Marijuana Kennediego?

Od czasu opuszczenia urzędu w 2011 r., odrzucający fakty Patrick Kennedy, uzależniony od leków farmakologicznych, wykorzystał swój publiczny rozgłos do podwojenia zakazu, współzakładając wiodącą organizację prohibicyjną o fałszywej nazwie Smart Approaches to Marijuana.

Filozofia kryminalizacji Kennedy’ego jest błędna. W kontekście zaburzającej życie pandemii, recesji gospodarczej, wyniszczającego długu studenckiego, eskalacji pożarów spowodowanych klimatem i zakorzenionych różnic rasowych, skupienie się na utrwalaniu wojny narkotykowej jest tonem głuchym i anachronicznym – zwłaszcza w czasie, gdy Partia Demokratyczna stara się zwiększyć frekwencję wyborczą wśród osób poniżej 35 roku życia.

Niepokojące jest również wątpliwe czerpanie przez Kennedy’ego zysków z firm zajmujących się uzależnieniami od opioidów, o czym donosi Politico i inne serwisy informacyjne, które scharakteryzowały byłego polityka jako

„nieprawdopodobnego gracza dla firm szukających korzyści z wartej wiele miliardów dolarów reakcji administracji Trumpa na kryzys opioidowy”

oraz

„jednoosobowego węzła współpracy rządu, sektora prywatnego i działań na rzecz pacjentów”.

Marihuana
Niepokojące jest wątpliwe czerpanie przez Kennedy’ego zysków z firm zajmujących się uzależnieniami od opioidów

Amrykańscy więźniowie mają większe wsparcie niż pacjenci?

Kennedy zrobił wiele, aby podkreślić kwestie zdrowia psychicznego podczas swojej kariery po kongresie. Ale nawet ten wysiłek został naznaczony przez jego uprzedzenia. Kennedy zauważył, że

„największą instytucją zdrowia psychicznego w Ameryce jest dziś system więzienny”.

Stany Zjednoczone inwestują więcej w więzienia niż w leczenie zdrowia psychicznego i łagodzenia lęków.

Pojawia się wiele oznak, że Stany Zjednoczone zmierzają w lepszym kierunku w kwestii polityki narkotykowej. Ważnym kamieniem milowym było przyjęcie przez Izbę Reprezentantów USA ustawy MORE Act, która dekryminalizowałaby marihuanę.

Ostatnie przyjęcie przez Senat Stanów Zjednoczonych ustawy o rozszerzeniu badań nad kannabidiolem i marihuaną również stanowi znaczący postęp w wysiłkach zmierzających do rozszerzenia legalnych badań naukowych nad terapeutycznym potencjałem konopi. Oba są dowodem na to, że nasz rząd federalny jest skłonny do nowego spojrzenia na politykę dotyczącą konopi.

Działania Kennediego to „krok wstecz”

W prawdopodobnie najbardziej charyzmatycznym momencie swojej powyborczej mowy Joe Biden przemówił bezpośrednio i pewnie do społeczności afroamerykańskiej, mówiąc:

„You’ve had my back, and I’ll always have your yours”,

odnosząc się do przytłaczającego poparcia, jakie uzyskał wśród czarnych wyborców, które katapultowało go do prezydentury. Jeśli Joe Biden zamierza dotrzymać tej obietnicy, byłoby strasznym błędem mianowanie staroświeckiego, zagorzałego wojownika narkotykowego na następnego Dyrektora Narodowej Polityki Kontroli Narkotyków.

Źródło: https://www.projectcbd.org

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."