Gospodarka News

Biznes konopny bije rekordy wyników w trakcie pandemii

Biznes konopny bije rekordy wyników w trakcie pandemii 19 kwietnia 2021Leave a comment
Dolary amerykańskie

• Najnowsze badania wykazują, że rynek konopny odnotował znaczący wzrost sprzedaży podczas pandemii COVID-19.
• Branża konopna jest jedną z najprężniej rozwijających się branży w Stanach Zjednoczonych i jest w stanie oferować wiele nowych miejsc pracy – w sektorze konopi istnieje obecnie około 321 000 pełnoetatowych miejsc pracy.
• W ciągu ostatnich czterech lat, liczba pełnoetatowych miejsc pracy w przemyśle konopnym wzrosła o około 161 procent.

Branża konopna generuje miejsca pracy

Branża konopna stworzyła ponad 77,000 miejsc pracy w ciągu ostatniego roku – co stanowi 32-procentowy wzrost, który sprawia, że jest to najszybciej tworzący się sektor w porównaniu z jakimkolwiek innym amerykańskim przemysłem, zgodnie z nowym raportem firmy Leafly, zajmującej się branżą.

W sumie w sektorze konopi istnieje obecnie około 321 000 pełnoetatowych miejsc pracy w 37 stanach, które zalegalizowały tę roślinę w dowolnej formie. Dane te potwierdzają jeden z powszechnych, wspólnych, dwustronnych argumentów na rzecz wprowadzenia reformy o legalizacji i regulacji marihuany, który stanowi ogromny zysk dla gospodarki.

Raport Leafly – który powstał w oparciu o niezależną analizę przeprowadzoną przez dziennikarzy, ekspertów od danych i ekonomistów pracy z Whitney Economics – jest szczególnie uderzający, jeśli weźmiemy pod uwagę, że pokazuje on znaczący wzrost zatrudnienia w czasie pandemii koronawirusa.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

W czasie, gdy wskaźniki bezrobocia wzrosły, a firmy w całych Stanach Zjednoczonych zostały zamknięte, przemysł marihuany okazał się odporny.

Hodowla konopi
Branża konopna stworzyła ponad 77,000 miejsc pracy w ciągu ostatniego roku

Jak branża konopna poradziła sobie z pandemią?

„Jesteśmy dumni z przemysłu marihuany, który stanowi jasny punkt dla wielu ludzi po trudnym dla wszystkich 2020 roku,”

powiedziała dyrektor generalna Leafly, Yoko Miyashita, w komunikacie prasowym.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

” Niezbędny przemysł marihuany jest niewidzialnym i nierozpoznanym motorem gospodarczym naszego narodu, tworząc dobre, pełnoetatowe miejsca pracy, które pomogły utrzymać ludzi i lokalne gospodarki na powierzchni”.

„Nadszedł czas, aby nasza polityka federalna pokazała tę prawidłowość, że legalizując marihuanę, jednocześnie zapewniamy sprawiedliwość i uczestnictwo dla tych, którzy zostali szczególnie dotknięci wojną narkotykową, aby wszyscy mogli czerpać korzyści z tej szybko rozwijającej się branży

– powiedziała. W ciągu ostatnich czterech lat, liczba pełnoetatowych miejsc pracy w przemyśle marihuany wzrosła o około 161 procent. Rynek marihuany w Kalifornii zapewnia lwią część miejsc pracy w tym sektorze (około 58,000).

Wzrost ten jest również w dużej mierze przypisywany ruchowi legalizacji na poziomie stanowym, który w tym czasie otworzył branże od Massachusetts do Illinois.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Sprzedaż marihuany w trakcie pandemii koronawirusa

Illinois, w którym odnotowuje się rekordową sprzedaż marihuany od czasu rozpoczęcia sprzedaży detalicznej w zeszłym roku, dodało ponad 8000 pełnoetatowych miejsc pracy w samym tylko sektorze konopi indyjskich.

Jak wynika z raportu, w Stanach Zjednoczonych jest obecnie więcej pracowników sektora konopi indyjskich niż dentystów (127,200), ratowników medycznych (260,600) czy inżynierów elektrycznych (314,400).

Konopie
W Stanach Zjednoczonych jest obecnie więcej pracowników sektora konopi indyjskich niż dentystów

Koronawirus powoduj braki kadrowe w branży konopi

„W niektórych przypadkach dynamika była odwrotna”

– czytamy dalej.

„Niektóre dobrze prosperujące firmy zgłaszały braki kadrowe, ponieważ pracownicy sami walczyli z wirusem, poddawali się kwarantannie z powodu kontaktów z wirusem, wykazywali oznaki możliwego zakażenia lub byli zmuszeni pozostać w domu z powodu choroby”.

Nawet jeśli branża odnotowała znaczne zyski w zakupach konsumenckich, Leafly zidentyfikowało jednak główny obszar nierówności wśród entuzjastów marihuany, czyli nierówności na tle rasowym i płciowym, które nadal utrzymują się na rynku marihuany.

Chociaż na poziomie stanowym istnieje niewiele danych na temat tych trendów demograficznych, niezależna baza danych prowadzona przez Cannaclusive wykazała, że podczas gdy czarnoskórzy Amerykanie stanowią około 13% populacji krajowej, mniej niż 2% populacji posiada istniejące firmy zajmujące się marihuaną.

Przemysł konopi indyjskich musi wykazać się prawdziwym zaangażowaniem w kontekście sprawiedliwości w miarę branżowej ekspansji”

– czytamy w raporcie.

Źródło: https://www.marijuanamoment.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."