Blog

Arizer Go (ArGo), zmiany na VapoManiaku, Spannabis 2018

Arizer Go (ArGo), zmiany na VapoManiaku, Spannabis 2018 25 lutego 20184 komentarze

W dzisiejszym poście zebrałem sporo informacji z kilku obszarów. Po pierwsze, dowiecie się o ciekawej nowości, czyli Arizer Go, który właśnie wchodzi do sprzedaży. Po drugie, uchylę rąbka tajemnicy na temat zmian, jakie w niewidoczny dla Was sposób przechodzi właśnie moja strona. Po trzecie, już 9 marca w Barcelonie rozpoczyna się Spannabis 2018, największe konopne targi na świecie – wybieram się na nie, aby zdać Wam z nich relację!

W ostatnim czasie sporo się działo, przez co nieco ograniczyłem aktywność jeśli chodzi o  regularne posty na blogu, skupiając się bardziej na innych obszarach, jak Video-Recenzje, przebudowa strony, aktualizacja niektórych tekstów i plany dalszego rozwoju. Dzisiejszy post będzie więc podzielony na kilka tematów, którymi chciałbym się z Wami podzielić. Zacznijmy od nowości sprzętowych!

Arizer ArGo Vaporizer, czyli zaskakująca premiera

Arizer Go, czyli w skrócie ArGo, to najnowszy vaporizer przenośny uznanego kanadyjskiego producenta, Arizer Tech. Jest to firma, która na koncie ma tak udane modele jak legendarny Arizer Air, Arizer Extreme Q 6.0 czy Arizer Solo 2. Arizer Go jest trzecim przenośnym modelem marki Arizer, który ukazał się w 2017 roku – najpierw, późną wiosną pojawił się Arizer Solo 2, jesienią zaś do oferty dołączył Arizer Air 2. Gdy wszyscy myśleli, że Arizer odkrył już wszystkie karty i powiedział swoje ostatnie słowo w 2017 roku, w grudniu kanadyjski producent zaskoczył wszystkich całkowicie nowym urządzeniem, które przygotowywał w ścisłej tajemnicy.

Arizer Go/ArGo jest wykorzystuje sprawdzone i znane z innych modeli tej firmy rozwiązanie z nabijaniem suszu do komory znajdującej się w zakończeniu szklanego ustnika. W odróżnieniu jednak od wszystkich innych przenośnych Arizerów, w przypadku ArGo szklany ustnik znajduje się wewnątrz urządzenia, dzięki czemu jest ono bez porównania mniejsze i bardziej dyskretne. Góra urządzenia jest ruchoma – można ją wcisnąć aby ustnik wystawał z vaporizera na około 1,5 cm, gdy zaś wciśniemy przycisk znajdujący się z tyłu urządzenia to góra wróci na miejsce i ustnik schowa się całkowicie, co jest idealnym rozwiązaniem do przenoszenia ArGo w kieszeni. Jakość pary jest ponoć świetna, temperaturę można regulować z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. ArGo jest zasilany wymienną baterią 18650, zupełnie tak jak Arizer Air i Air 2, co również jest wielką zaletą. Posiada więc wszystkie cechy, za które przenośne waporyzatory Arizer są cenione przez fanów na całym świecie, tyle że w mniejszym, bardziej przenośnym i dyskretniejszym wydaniu. Mój Arizer Go powinien dotrzeć do mnie w tym tygodniu, już niedługo podzielę się więc z Wami swoimi pierwszymi wrażeniami z jego użytkowania, zaś po kilku tygodniach testów opublikuję jego pełną recenzję oraz Video-Recenzję. Zapowiada się bardzo ciekawie!

Zmiany na VapoManiaku!

Strona działa już przez jakiś czas i jak widzicie recenzji zrobiło się… dość sporo. Z założenia moja strona ma być pomocna przy wyborze waporyzatora najlepiej dopasowanego do potrzeb danego użytkownika. Uznałem więc, że z punktu widzenia początkującego użytkownika w dziale Recenzje vaporizerów zaczyna się robić lekki chaos. Zacząłem więc nieco przebudowywać stronę, dzieląc recenzje na kilka kategorii – teraz osobno będziecie mogli przeglądać vaporizery do 500 zł, te nieco droższe, stacjonarne oraz te przeze mnie odradzane. Uprości to nawigację na stronie i uczyni ją bardziej przejrzystą, w każdym razie taki cel mi przyświeca. Zmiany te w chwili obecnej nie są jeszcze widoczne, niedługo natomiast ulegnie to zmianie, co z pewnością zauważycie.

Od pewnego czasu każdej ukazującej się recenzji waporyzatora towarzyszy Video-Recenzja i ten kierunek na pewno będę chciał utrzymać. Dodatkowo, na moim kanale w YouTube pojawiać się będą też inne filmy dotyczące waporyzacji, nie będące recenzjami konkretnych urządzeń – w styczniu dodałem na przykład film o młynkach i mieleniu ziół. Zastanawiam się również nad dograniem Video-Recenzji do niektórych recenzji, które opublikowałem jeszcze przed uruchomieniem kanału w YouTube – na myśli mam przede wszystkim Sticky Brick Original oraz Firefly 2 Vaporizer, którego recenzję będę w niedługim czasie uaktualniał. Jednym słowem – możecie się spodziewać wielu nowych filmów, których poziom techniczny mam nadzieję cały czas podnosić.

VapoManiak jako strona/marka przechodzi też obecnie ważne zmiany organizacyjne, o których w niedługim czasie będę Was szerzej informował w osobnym poście. Uchylając lekko rąbka tajemnicy – przechodzę na zawodowstwo, recenzowanie vaporizerów będzie wkrótce moją podstawową pracą i będę mógł się bardziej skupić na tworzeniu nowych treści dla Was. Więcej szczegółów na ten temat już wkrótce, możecie natomiast być pewni, że na zmianach towarzyszących mojej profesjonalizacji z pewnością nie ucierpi niezależność ani wiarygodność moich recenzji. Będę miał za to o wiele więcej możliwości, na których skorzystają przede wszystkim moi czytelnicy i widzowie w YouTube.

Spannabis 2018

logo

Już niedługo, w dniach 9-11 marca, w Barcelonie odbywać będą się największe na świecie targi konopne, czyli Spannabis. Jak zapewne się domyślacie, wybieram się na nie w celu wyłowienia najciekawszych nowości sprzętowych, przetestowania nowych akcesoriów i przygotowania dla Was relacji z tej niesamowitej imprezy.

Spannabis 2018 to już XV edycja tych targów, które z roku na rok przyciągają coraz szersze grono miłośników konopi oraz marihuany. Równolegle do targów, na których wystawcami będzie kilkaset firm z całego świata, odbywać będzie się World Cannabis Conferences, czyli poświęcona cannabis konferencja, na którą składać będzie się seria wykładów wygłaszanych przez największe hiszpańskie autorytety zajmujące się tą rośliną, nie zabraknie też gości z USA oraz Niemiec. Targom oraz konferencji towarzyszyć będzie wiele imprez pobocznych, między innymi High Times Cannabis Cup, Monsters Cup (obie imprezy to konkursy na najlepsze gatunki marihuany, haszyszu, koncentratów i produktów spożywczych zawierających kannabinoidy), Spannabis Champions Cup (zawody growerów) oraz wiele innych, w tym dziesiątki koncertów, imprez i konkursów.

Już wkrótce jadę więc do Barcelony wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu, w drugiej połowie marca możecie spodziewać się mojej relacji. Na bieżąco zaś będziecie mogli śledzić moje poczynania na Instagramie VapoManiaka, do którego obserwowania już teraz serdecznie Was zapraszam.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *