Gospodarka News

Apple po cichu luzuje politykę dotyczącą konopi

Apple po cichu luzuje politykę dotyczącą konopi 1 lutego 2023Leave a comment

Całkiem niedawno wydarzyła się rzecz, o której słyszało niewiele osób – jedna z największych i najbardziej szanowanych firm na świecie po cichu zmieniła swoją politykę dotyczącą marihuany. Tą firmą jest Apple. 

 • Apple potajemnie dołączyło do Amazona we wspieraniu konopi
 • Jak to możliwe, żę Apple pozwala firmom dowożącym marihuanę na wejście do App Store?
 • Co sprawia, że największe firmy zaczynają sprzyjać konopiom?

Przez lata wielkie firmy technologiczne, w tym Facebook i Google, odmawiały uznania legalności konopi przemysłowych, nie mówiąc już o legalności medycznej czy rekreacyjnej marihuany. W końcu firma Apple przełamała ten trend. Niespodziewanie w „App Store Review Guidelines” firmy Apple pojawiła się informacja, że aplikacje obsługujące sprzedaż i dostawy medycznej i rekreacyjnej marihuany w legalnych jurysdykcjach są teraz dozwolone w App Store.

W przeciwieństwie do wielkich nagłówków, które widzieliśmy odnośnie firm Amazon, Uber, NFL i innych mainstreamowych firm, pokazujących pozytywnie zmieniające się podejście do konopi, Apple nie zrobiło żadnego wielkiego szumu dookoła tego.

Wyborcy w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie opowiadają się za legalizacją marihuany. Najnowszy sondaż Gallupa wykazał, że 68% amerykańskich wyborców popiera jakąś formę legalizacji. Ogromne znaczenie ma również niedawne przedstawienie ustawy Cannabis Administration and Opportunity Act przez Lidera Większości Senatu Chucka Schumera (D-NY), Przewodniczącego Senackiej Komisji Finansów Rona Wydena (D-OR) i Senatora Cory’ego Bookera (D-NJ).

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Eksperci ds. technologii finansowych z firmy Artis Intel podkreślają konieczność współpracy z liderami technologii, takimi jak Apple, w celu aktualizacji polityki, aby odzwierciedlić powszechne przyjęcie konopi indyjskich. Współzałożyciel i CMO firmy Artis, Adair Lion, mówi: „Zmiany w polityce Apple są monumentalną zmianą w sposobie, w jaki nasze społeczeństwo dokonuje transakcji mobilnych.”

Kiedy przywódcy polityczni i firmy z listy Fortune 100 zaczynają modyfikować politykę i zachowania, aby dostosować się do czegoś, co do tej pory było postrzegane jako obce lub nielegalne, serca i umysły Amerykanów zaczynają się zmieniać. Można śmiało powiedzieć, że fala się odwraca.

To jest ten rodzaj wpływu, który nadaje ton zachowaniu głównego nurtu. Przypomnijmy sobie wczesne czasy Babe Ruth i baseballu, kiedy to gracze palili papierosy w ziemiankach, a reklamy papierosów były bardzo liczne. Albo ostatnio, Elon Musk i wsparcie Tesli dla kryptowalut, które wpłynęło na szersze przyjęcie i spowodowało wzrost ceny Bitcoina.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Czego dotyczy zmiana w Apple?

Drobny druk aktualizacji polityki Apple mówi, że aplikacje zaangażowane w sprzedaż marihuany są wyłączne dla licencjonowanych podmiotów prawnych i ściśle wymagają geo-fencing w ramach jurysdykcji prawnej. Wymaga to ogromnej ilości technologicznej i regulacyjnej zgodności i właśnie w tym zakresie firma programistyczna z branży fintech, taka jak Artis, mogłaby się wyróżniać. Zachowania konsumentów wskazują na potrzebę wbudowanej technologii płatności cyfrowych. Nastąpił umiarkowany wzrost w zakresie rozwiązań płatniczych i technologicznych dla branży konopi indyjskich i dostawców usług dodatkowych. Jest to w dużej mierze spowodowane federalną nielegalnością i fragmentarycznym charakterem branży.

Zmiany w polityce firmy Apple to tylko przykład poziomu innowacyjności i dbałości o szczegóły, jakie firma Artis zapewnia branży konopi. Co sprawia, że niektóre firmy technologiczne wybijają się ponad resztę? To te, które dostarczają rozwiązania dla najbardziej złożonych problemów na świecie. Nie ulega wątpliwości, że marihuana stanowi ogromne wyzwanie dla polityków, przedsiębiorstw i każdego innego możliwego do wyobrażenia trybiku w maszynie naszego współczesnego świata.

Wkład doświadczonych profesjonalistów jest tym, co jest niezbędne, aby konopie indyjskie mogły wejść do głównego nurtu. Są to elementy składowe, intymne szczegóły, które ostatecznie urzeczywistniają nadzieje pokładane w wielkich aktach prawnych, takich jak Cannabis Administration and Opportunity Act. Zgodny i legalny udział w ekosystemie konopi jest najważniejszy dla szerokiego, głównego nurtu. Jako osoba, która przez wiele lat musiała poruszać się w szarych strefach prawa dotyczącego konopi indyjskich – i jestem tak szczery, jak tylko człowiek z Denver może być – zawsze będę przyklaskiwał ciężkiej pracy, aby celowo utorować drogę do przodu dla tej branży.

Przyszłość branży konopi indyjskich

Długotrwałe obawy dotyczące potencjalnego sprzeciwu konsumentów, a nawet obawy, że rząd federalny może pewnego dnia nagle zmienić swoje podejście do legalnych stanowych biznesów związanych z konopiami indyjskimi i zacząć zamykać te programy, stają się mniej prawdopodobne, gdy największe firmy na świecie mają już udziały w tej grze. Legalna marihuana nie zniknie w najbliższym czasie, a zainteresowanie ze strony wielkich technologii powinno dostarczyć instytucjom finansowym dowodów na to, że tak właśnie jest.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."