Waporyzatory stały się od pewnego czasu nieodłączną częścią życia osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez smaku ulubionych ziół do inhalacji lub konopi. Dla niektórych stanowią pewną część ich stylu bycia. Zresztą nic dziwnego! Każdy dba o swoje zdrowie w takim stopniu, jak tylko może. Z kolei korzystne właściwości suszu CBD czy też melisy, mięty i wielu innych – od wielu lat stosowane są w celu poprawy samopoczucia czy też stanu zdrowia. Kolejnym trendem jest również bycie eco-friendly, dlatego dużą popularnością cieszą się produkty wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. To właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na zakup drewnianego waporyzatora. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Czy pielęgnacja drewnianego waporyzatora jest skomplikowana?
Drewniane waporyzatory – charakterystyka i właściwości
W zasadzie poza solidną drewnianą oprawą, w którą opakowany jest waporyzator – drewniane modele nieszczególnie różnią się od standardowych. To po prostu świetnie przemyślane pod kątem designu urządzenie, które nie tylko dobrze wygląda, ale również zapewnia nieco bardziej unikalne właściwości smakowe. Jeśli wiesz, jak dobrze pielęgnować waporyzator drewniany, to ustnik z tego materiału nadaje dodatkowych walorów aromatycznych parze. Niektórzy po prostu nie przepadają za plastikiem. Drewno nie tylko jest przyjemne w dotyku, ale również jest neutralne, jeśli chodzi o smak. Dzięki temu każde zaciągniecie jest pełne wyłącznie Twoich ulubionych aromatów z suszu lub ziół do inhalacji.
Drewniane waporyzatory – działanie
Waporyzatory drewniane dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i typach. W zasadzie to od Ciebie i Twoich preferencji zależy, jaki konkretnie wybierzesz. Niektóre są w całości wytwarzane z tego materiału, poza komorą i akumulatorem. Na rynku znaleźć możesz także warianty ze szklanym ustnikiem, butanowe bądź też przypominające nieco tradycyjną fajkę. Niekoniecznie musisz ograniczać się modeli elektronicznych.
Charakterystyka drewnianych waporyzatorów pozwala doświadczyć zupełnie czegoś innego, niż przy tradycyjnej inhalacji ziół lub suszu konopnego. Tutaj brak metalu i tworzyw sztucznych wpływa pozytywnie nie tylko na wrażenia wizualne, ale również w pewnym stopniu zmysłowe. Waporyzatory wykonane z drewna są niezwykle eleganckie. Wymagają jednak odrobiny troski, której nie trzeba poświęcać sprzętowi obudowanemu w plastik. Czy czyszczenie drewnianych waporyzatorów jest trudne?
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Drewniane waporyzatory – czym różni się ich pielęgnacja od innych waporyzatorów?
Czyszczenie drewnianych waporyzatorów nie jest czymś szczególnie trudnym. Trzeba znać tylko kilka zasad, które zresztą pozostają w pewnym stopniu zbieżne z pielęgnacją bardziej popularnych modeli. Drewniane waporyzatory posiadają metalowe i szklane elementy, które czyścić można na wiele sposobów. W tym celu wykorzystaj wrzątek lub płyn do naczyń. Niestety nie zawsze będzie to zbyt efektywne. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w specjalistyczny płyn do czyszczenia waporyzatorów drewnianych, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas.
Drewniane waporyzatory – jak o nie dbać?
Pamiętaj, aby nie używać zbyt dużej ilości wody lub roztworu z alkoholem przy czyszczeniu drewnianych elementów. Szklane części możesz bez większych obaw zanurzyć całości w płynie z dodatkiem środka czyszczącego. Drewno w ten sposób jednak nasiąknie i ulegnie wypaczeniu. Lepiej jest przecierać je szmatką. To wystarczy, aby pozostałości po suszu czy inne zanieczyszczenia zniknęły.
Pamiętaj jednak, aby po wyczyszczeniu wszystkich elementów drewnianego waporyzatora, wypłukać je delikatnie lub potraktować wilgotnym materiałem. Jeśli wiesz już jak czyścić drewniany waporyzator, to jakie warto wybrać do tego środki?
Drewniane waporyzatory – środki do czyszczenia
Kwestia tego, jak czyścić drewniany waporyzator, budzi sporo wątpliwości. O ile w przypadku urządzeń szklanych nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć alkoholu izopropylowego, o tyle dla drewna może on okazać się niebezpieczny. Istotne jest to, aby urządzenie czyścić regularnie, używając delikatnej gąbki i wody lub płynu. Jeśli zanieczyszczenia będą usuwane często, nie będzie konieczności używania agresywnych środków.