Współpraca z aplikacją Pax Vapor to jedno z podstawowych udoskonaleń wprowadzonych w PAX 3 Vaporizer. Poniżej dowiecie się wszystkiego na temat aplikacji Pax Vapor oraz tego, jak optymalnie z niej korzystać.
Dostaję od Was sporo pytań dotyczących aplikacji Pax Vapor, postanowiłem więc stworzyć osobny tekst na ten temat. Zacznijmy od listy wszystkich rzeczy, które możemy zmienić przy pomocy aplikacji:
- precyzyjna regulacja temperatury w zakresie 182-215 stopni Celsjusza
- wybór jednego z 5 trybów inhalacji
- zablokowanie PAXa
- odczyt poziomu naładowania baterii
- dostęp do gier
- nadanie PAXowi własnej nazwy
- zmiana koloru diod LED
- zmiana siły wibracji
Ostatnie 4 punkty pominę, ponieważ dotyczą one raczej personalizacji urządzenia i zabawy nim niż samej waporyzacji przy pomocy PAX 3 Vaporizer.
Zacznijmy od połączenia aplikacji z telefonem lub tabletem. Zacznij od upewnienia się, czy w Twoim urządzeniu jest włączony Bluetooth. Następnie włącz PAX 3 i w tym samym czasie uruchom aplikację. Aplikacja powinna wykryć PAXa i wyświetlić na ekranie instrukcje dalszego postępowania. Gdy PAX 3 i telefon/tablet zostaną połączone w parę, aplikacja zapyta, czy uaktualnić oprogramowanie samego PAXa – na to pytanie odpowiadamy twierdząco. Po aktualizacji PAX 3 jest gotowy do pracy. Jeśli z jakiegoś powodu PAX 3 nie chce się połączyć z aplikacją, możesz spróbować:
- zresetować telefon
- upewnić się, czy Bluetooth w naszym urządzeniu działa prawidłowo
- spróbować włączyć PAXa i aplikację dokładnie w tym samym momencie
- spróbować połączyć PAXa z innym urządzeniem, zaktualizować oprogramowanie i ponownie spróbować połączyć vaporizer z naszym urządzeniem.
Jeśli PAX 3 połączy się z innym urządzeniem a nadal nie będzie chciał połączyć się z naszym telefonem, będzie to oznaczało, że problem leży po stronie telefonu.
Regulacja temperatury
Regulacja temperatury odbywa się poprzez przesuwanie w lewo lub w prawo znajdującej się na dole ekranu „kulki”, na której wyświetlana jest temperatura. Im wyżej ustawimy temperaturę, tym więcej pary uzyskamy, ale jednocześnie zawartość komory zostanie szybciej wykorzystana. Optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie temperatury w okolicach 185-190 stopni Celsjusza i stopniowe jej podwyższanie, gdy produkcja pary będzie mniejsza. Ręczna regulacja temperatury jest możliwa we wszystkich trybach inhalacji.
Tryby inhalacji
PAX 3 Vaporizer oferuje 5 różnych trybów inhalacji. Przyjrzyjmy się krótko każdemu z nich:
Tryb Standard – to tryb, w którym PAX 3 grzeje mocniej jeśli wykryje obecność ust na ustniku, zaś po 30 sekundach braku aktywności (brak ruchu + brak robienia wdechów) PAX 3 automatycznie przejdzie stand-by, czyli zacznie się schładzać, aż w końcu całkowicie się wyłączy. Jest to podstawowy tryb inhalacji, w takim trybie PAX 3 działa przed połączeniem go z aplikacją, w takim samym trybie działa też PAX 2 Vaporizer.
Tryb Boost – polega na tym, że PAX 3 mocniej podgrzewa się w trakcie wdechów i wolniej się schładza po jego zakończeniu, czyli pracuje na pełnych obrotach. Jest to jedyny tryb, w którym nie jest aktywne stand-by, czyli automatyczne schładzanie w przypadku braku aktywności – PAX 3 będzie po prostu cały czas pracował dopóki go nie wyłączymy. To tryb dobry do koncentratów oraz do burn-off’u. Nie polecam do zwykłej inhalacji – zioła zostaną wykorzystane znacznie szybciej. Chyba, że o to Wam chodzi 😉
Tryb Efficiency – zapewnia maksymalną wydajność. W tym trybie PAX 3 grzeje mocniej podczas wdechu i szybko schładza się po nim. Dodatkowo, po każdym wdechu, który PAX 3 zarejestruje, temperatura zostaje zwiększona o 1 stopień, a więc stopniowo rośnie ona w trakcie sesji. Tryb Efficiency to mój ulubiony tryb i swojego PAX 3 używam głównie w tym trybie. Pozwala on na uzyskanie najlepszej wydajności, czyli największej liczby wdechów z jednego nabicia.
Tryb Efficiency (po lewej) i Flavor (po prawej).
Tryb Stealth – ma zapewnić maksymalną dyskrecję. Diody LED zostają znacznie przyciemnione, zaś PAX 3 nieco słabiej grzeje, czego efektem ma być mniejszy zapach. To dobre rozwiązanie, jeśli bardzo zależy nam na zachowaniu dyskrecji podczas inhalacji. W praktyce trybu Stealth nie używam w ogóle, ponieważ nie mam takiej potrzeby.
Tryb Flavor – ten tryb ma zapewnić, że para jak najdłużej będzie smaczna. W tym celu temperatura rośnie w trakcie wdechu i bardzo szybko spada po jego zakończeniu. Pozwala to nie tylko na dłuższe utrzymanie smaku, ale i na lepszą wydajność inhalacji. W praktyce jest to to samo co tryb Efficiency, jednak z tą różnicą, że temperatura nie rośnie w trakcie sesji. To drugi (po Efficiency) najczęściej używany przeze mnie tryb.
*
Mam nadzieję, że mój mini-przewodnik po aplikacji Pax Vapor Wam się przyda. W razie pytań – tradycyjnie, piszcie 😉
Cześć.
„Aplikacja jest niezgodna z moim urządzeniem”. Nie mogę zainstalować Pax Vapor. Mam Samsung Note 3, android Kitkatt. Można coś na to poradzić?
Szczerze mówiąc na Androidzie nie znam się ani trochę, od dawna używam iPhone’a więc mimo szczerych chęci nie potrafię pomóc. Natomiast mogę coś poradzić – najlepiej będzie jeśli napiszesz z tym pytaniem do centrum obsługi klienta PAX Vapor – odpowiadają na pierwszego maila zazwyczaj po około tygodniu (z kolejnymi mailami idzie już szybko) ale niemal zawsze potrafią pomóc. Więc najlepiej napisz do nich. Pozdrawiam.
Mam ten sam problem, żal , że nie działa pod androida…
Hej, to aplikacja współpracuje z Androidem ale wymaga wersji co najmniej 5.0. Wielu moich znajomych używa na Androidzie, może to kwestia wersji systemu operacyjnego?
Czyli jeszcze trzeba wymienić telefon 😀 dobre jajca.
A w Androidzie nie można po prostu zrobić aktualizacji oprogramowania?
Nie ma aplikacji w sklepie apla
Czy wapo z napisem asembled in china są oryginalne?
Tak, wszystkie fabryki PAXa znajdują się w Chinach.
Witam,
Chcialem sie zapytac czy poprzez aplikacje jest mozliwosci zjechania z temperatura ponizej 175° C? I jak mozna porownac, powiedziec, gdzie jest lepsza para jednak, Pax 3 czy Crafty?
Pozdrawiam
Nie, 175 C to najniższa możliwa temperatura w przypadku PAX 3. Oba produkują świetną parę, osobiście skłaniam się bardziej w kierunku Crafty. Choć dawniej wolałem PAXa 😉
Witam, po jakimś czasie od odpalenia paxa dwie kreski po lewej stronie zaczynaja mrugać na niebiesko i waporyzator sie wyłącza. Potem mogę go normalnie włączyć i kilku minutach znowu. Wiesz może co to oznacza ?
To oznacza konieczność odesłania go na gwarancję. Skontaktuj się ze sklepem. Pozdro!
Hej,
to oznacza że coś jest nie tak 🙂 Czasem pomaga zwykły reset urządzenia. Chyba pisałeś do mnie na e-mail i udało nam się to ogarnąć 🙂
Pozdrawiam
VapoManiak
Ciekawe jak pobrać aplikacje na iPhonie ponoć tylko w Ameryce
Próbuje na wszystkie sposoby i lipa wielka
Cześć,
aplikacja na iOS jest niedostępna wszędzie, również w USA (tam to się w zasadzie zaczęło). Nie ma co próbować, dopóki nie będzie oficjalnego powrotu albo jakiegoś patentu na okrągło.
Pozdrawiam
VapoManiak
Jak zmienić temperaturę z farenhaita na celcjusza?. Czy trzeba mocno ubijać materiał w komorze?. I czy wilgotność materiału ma znaczenie?. Dzięki i pozdrawiam.
Hej,
dzięki za wiadomość. Ustawienie temperatury znajdziesz w zakładce App Preferences. Susz powinien być zmielony drobno a materiał w komorze powinien być lekko ubity. Poziom wilgoci jak najbardziej ma znaczenie. Zbyt wilgotny susz może pleśnieć, poza tym dłużej wysycha w początkowej fazie sesji. Lepszy jest suchy susz, ale też bez popadania w skrajności. Polecam hermetyczny pojemnik i saszetkę typu Boveda, którą znajdziesz na http://www.VapeFully.com/pl/
Pozdrawiam
VapoManiak
W Paxie po nagrzaniu zapalają się po przekątnej 2 niebieskie diody i sie wyłącza. O co chodzi? Mam go ze 4 lata i nigdy nie było problemów…
Konieczne będzie zgłoszenie PAXa na reklamację.
Pozdrawiam
VapoManiak