Gdy już wydasz okrągłą sumę na swojego PAX’a, chciałbyś pewnie, aby działał jak marzenie. I działa. Moim jedynym poważniejszym zastrzeżeniem do tego urządzenia jest stalowe „sitko” znajdujące się na dnie komory – jest zbyt duże względem komory, łatwo się wygina, jest dość skomplikowane w montażu i trochę ogranicza przepływ powietrza. Z pomocą przychodzi na szczęście amerykańska firma NewVape, produkująca wysokiej klasy dodatkowe akcesoria do rożnych modeli waporyzatorów. PAX 2 3D Screen (14,5€) rozwiązuje wszystkie problemy z oryginalnym „sitkiem”.
3D Screen jest grubszy od oryginalnego „sitka” i trochę mniejszy – nie trzeba go wciskać do komory, ma trochę luzu ze wszystkich stron. Zamiast wycięć na bokach, 3D Screen posiada po obu stronach żłobienia, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Oryginalne „sitko”, jeśli wcisnęło się je zbyt mocno, ograniczało przepływ powietrza dając zwiększony opór przy wdechu. W przypadku 3D Screen ten problem odpada – nie da się go niewłaściwe zamontować, zawsze siedzi płasko na dnie komory, zaś powietrze może swobodnie przepływać przez żłobienia. Połączenie tych dwóch cech rozwiązuje problem nadmiernego oporu przy wdechu i problem z wyjmowaniem sitka podczas czyszczenia – wystarczy po prostu odwrócić PAX’a do góry nogami a 3D Screen wypadnie razem ze zużytym materiałem roślinnym.
Nie jest to w żadnym wypadku akcesorium niezbędne, aby w pełni cieszyć się doznaniami płynącymi z korzystania z waporyzatora PAX 2 / PAX 3. Jeśli jednak kochasz swojego PAX’a i chcesz z niego wyciągnąć jeszcze ciut więcej, zastanów się nad PAX 2 3D Screen od NewVape, do kupienia w sklepie VapeFully!
w sumie to szkoda, że kupujesz sprzęt za kafla i trzeba jeszcze dokupić kilka akcesorii, aby działał idealnie… Na szczęście PAX3 ma już podobne rozwiązania co NewVape w standardzie.
3D Screen nie jest pozycją obowiązkową żeby sprzęt działał idealnie. Po prostu zastąpienie oryginalnego sitka 3D Screen’em poprawia trochę przepływ powietrza i ułatwia czyszczenie, ale spokojnie da się żyć bez niego.
PAX 3 posiada taki samo sitko na dnie komory, jak PAX 2. Posiada za to wieczko komory z wbudowanym dopychaczem, co pozwala zużywać mniej ziół – pewnie o to Ci chodziło?
A problem przedostawania się materiału roślinnego do ustnika? Macie na to jakiś sposób?
Cześć Maćku. Ale materiał roślinny w Twoim przypadku przedostaje się do ustnika kiedy używasz 3D Screen, czy standardowego sitka? Ja w żadnym modelu PAXa z tym się nie spotkałem, nigdy żadnego suszu w ustniku, nawet kiedy był zmielony na pył. Po kilku sesjach problem na pewno zniknie z racji na to, że drobinki suszu przykleją się do skondensowanej pary, która będzie się gromadzić w ścieżce pary. Pamiętaj też, że PAX daje najlepsze efekty, kiedy zaciągasz się bardzo powoli.
Prosiłbym o odpowiedź- jak to jest z oszczędnością? Czy mając na uwadze, że pax 2 (zamierzam go kupić) nie ma tej opcji „dopchnięcia” jak pax 3 warto 3 kupić?
Ile jednorazowo suszu do pax 2 (ten starszy) pod pojedyńczą sesję się wkłada? z 0.2 i jest spoko?
Pisałeś o omijaniu nieautoryzowanych sprzedawców na Alledrogo. Czy jeśli typek ma status : supersprzedawca, to jest autoryzowany?
Jestem zwolennikiem lufkowym czy będę zadowolony z pax 2 czy będę tracił susz?
Pozdrawiam
Hej, do PAX 2 bez zmniejszania komory należy nabić minimum ok. 0,3 g drobno zmielonego suszu, śmiało można tam zmieścić 0,4 g. Ale do PAX 2 można dokupić np. PAX 2 Pusher (zobacz w dziale akcesoria) i wygodnie zmniejszyć rozmiar komory. PAX 3 o tyle lepszy, że ma 10 lat gwarancji, to spora różnica względem 2 lat w PAX 2, które obowiązują na obecnie sprzedawane zestawy.
Alledrogo – byłbym bardzo ostrożny kupując tam PAXa od jakiejkolwiek osoby prywatnej – 99,9% to podróbki, niezależnie od statusu sprzedającego. Jeśli chodzi o zakup PAXa na Alledrogo to zaufać można tylko zweryfikowanym kontom firmowym największych sklepów, np. https://allegro.pl/uzytkownik/Vapefully?order=m W innych przypadkach byłbym ostrożny bo znam już wiele historii moich czytelników o podrobionych PAXach z portali aukcyjnych, takie podróbki mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
Jeśli preferujesz taką metodę konsumpcji suszu to mógłby Ci się spodobać VapCap M albo któryś z innych modeli VapCapa, sprawdź mój film o nich w YouTube. Ten sprzęt bardzo podchodzi fanom lufki. Natomiast prawda jest taka, że waporyzacja nieco różni się od palenia i wielu lufkowiczków paradoksalnie woli dłuższe sesje z vapo niż modele oferujące pare szybkich buchów. Moim zdaniem jeśli nie chcesz wydać bardzo dużo to lepszym rozwiązaniem od PAXa będzie Boundless CF – ma inny (lepszy) system grzewczy, dzięki czemu do komory można nabić mniej (susz nie musi być ubity – 0,15 wystarczy), można też więcej (0,4) na inhalacje w szerszym gronie 🙂 Ten model bym Ci polecał chyba najbardziej 🙂 w razie pytań – pisz na maila.