Jak czyścić Grinder?

Waporyzacja wymaga nieco wiedzy i wyposażenia się w kilka niezbędnych akcesoriów. Zakup waporyzatora to jedynie pierwszy krok. Kolejnym jest wybór właściwego suszu, a następnie przygotowanie go odpowiednio przed umieszczeniem w komorze. Czasami susz lub zioła należy zmielić drobno, a niekiedy pozostawić w jedynie lekko rozdrobnionej formie. Wszystko zależy od tego, czy Twój waporyzator jest kondukcyjny, czy też konwekcyjny. W tym celu warto zaopatrzyć się w grinder. Gdzie kupić takie akcesorium? Jaki grinder kupić? No i najważniejsze – jak czyścić grinder, aby przez długi czas zapewniał idealną konsystencję suszu?

Czym jest grinder?

Grinder to określenie dla młynka, który jest przeznaczony do rozdrabniania suszu konopnego i ziół. Urządzenie to pozwala dostosować dany produkt bezpośrednio do indywidualnych potrzeb użytkownika, jak i specyfikacji danego waporyzatora. 

Młynek wyposażony jest zazwyczaj w dwie, trzy lub cztery części. Najprostszy będzie miał kształt dwóch kół przypominających nieco krążek do hokeja lub puzderko na puder z lusterkiem – jedno nieco większe od drugiego. Można je na siebie nałożyć, a następnie rozdrobnić susz, kręcąc młynkiem. We wnętrzu znajdują się trójkątne ząbki, kółka bądź rzadziej spotykane ostrza w zależności od tego, z czego został wykonany grinder. Grindery z większą liczbą komór wyposażone są także w pojemnik na zmielony susz, a także sitko pozwalające wykorzystać również charakterystyczny kief, czyli pyłek powstający w trakcie mielenia. Jest to bardzo ceniony dodatek do wielu przetworów konopnych. Jeśli masz taką możliwość, to warto go wykorzystać!

Jak używać grindera?

Jeśli wiesz już, co to grinder, to warto dowiedzieć się, w jaki sposób działa. Najpierw trzeba umieścić w środku susz lub zioła do waporyzacji. W tym celu otwórz pokrywę grindera i  w pierwszej kolejności ręcznie rozdrobnij produkt na nieco mniejsze kawałki. Ułatwi Ci to później mielenie. Zbyt duże części utrudnią zamknięcie i będą wymagały znacznie większej siły. Pamiętaj również, aby nie wkładać nic na środek pokryw, gdyż to miejsce jest najsłabiej mielone. Następnie dociskasz do siebie wszystko i przekręcasz do momentu uzyskania odpowiedniego rozdrobnienia. Zauważysz, że opór w trakcie mielenia powoli znika – to jest właśnie odpowiedni moment, aby sprawdzić, czy susz ma już odpowiednią formę. Odseparuj pojemnik z suszem od komory mielenia i sprawdź, ile kiefu zgromadziło się na sitku lub w zbiorniczku. To tyle! Gotowe! Nie zapomnij jednak, aby po każdym mieleniu wyczyścić grinder. Konopie i zioła zawierają w sobie olejek eteryczny i substancje, które będą się lepić.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Jaki grinder kupić?

jaki grinder kupić?Już na początku należy zaznaczyć, że nie warto kupować plastikowych, najtańszych grinderów, gdyż podczas ich używania do suszu mogą dostawać się opiłki plastiku. Jaki więc grinder kupić? Pewną sugestią będzie np. Swiss Grinder. Na rynku dostępne jest jednak szerokie spektrum produktów o zróżnicowanych parametrach. 

Warto zastanowić się nad tym, ile komór potrzebujesz. Dwuczęściowe, jednokomorowe młynki to najprostszy i jeden z popularniejszych typów grindera. Grinder dwukomorowy to jego nieco bardziej rozbudowana wersja. Poza pokrywą i miską charakterystyczną dla grindera jednokomorowego, dwukomorowy wyposażony jest w komorę mielenia z otworami, przez które może przelecieć zmielony susz i zebrać się w pojemniku. Susz po zmieleniu można w nim przechowywać, przenosić, a przy tym prostsze jest przesypanie go do komory waporyzatora. Grinder z trzema komorami dodatkowo będzie posiadał niewielkie sitko i osobną komorę na wspomniany kief. W odróżnieniu od grindera dwukomorowego – trójkomorowy znacznie lepiej oddziela pyłek konopny od suszu. Sitko jest w tym zakresie znacznie efektywniejsze od otworów w komorze. Pozwala to na oddzielenie suszu od pyłku, który następnie możesz wykorzystać w inny sposób.

Jak czyścić grinder?

Grinder należy regularnie czyścić po każdym użyciu. W innym wypadku olejki eteryczne mogą spowodować, że poszczególne elementy skleją się i uszkodzą. Jak wyczyścić grinder? Warto w tym celu włożyć go na chwilę do zamrażarki, aby lepkie substancje z jego wnętrza straciły swoje właściwości. Następnie należy rozłożyć grinder na drobniejsze elementy i każdy czyścić osobno. Wykorzystaj do tego szczoteczkę do zębów, wycior o miękkim włosiu lub specjalne szczoteczki do czyszczenia waporyzatorów. Grinder wymaga nieco troski, więc zadbaj o to, aby usunąć z niego wszelkie pozostałości po konopiach CBD lub ziołach. Możesz również wyczyścić poszczególne części z pomocą alkoholu izopropylowego. Na koniec nie zapomnij, aby dokładnie wysuszyć młynek. W szczególności dotyczy to jego metalowych elementów. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zastosował również specjalistyczne płyny do czyszczenia grindera – nie są one drogie, a sprawdzają się niezwykle skutecznie. Pamiętaj jednak o zachowaniu ostrożności w przypadku młynków drewnianych – nie należy stosować tutaj alkoholu izopropylowego czy innych mocnych środków. 

Jaki grinder na początek?

Z pewnością zastanawiasz się, gdzie kupić grinder i jaki będzie dobry na start? Wiele zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz, a także jak wygląda u Ciebie waporyzacja. Z pewnością najbardziej kompleksowym wyborem są grindery trzykomorowe, które pozwalają dodatkowo wykorzystać kief osadzający się w specjalnie do tego przygotowanym pojemniku. Natomiast jeśli nie jest to dla Ciebie istotne, to być może wystarczy Ci najprostszy jednokomorowy grinder. Zaletę stanowi to, że jest on najprostszy w czyszczeniu. Rozwiązaniem pośrednim będzie dwukomorowy grinder, gdyż ten nie tylko ułatwi Ci napełnianie waporyzatora zmielonym suszem, ale pozwoli go również przechowywać w swoim wnętrzu.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
    •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

    •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

              • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."