TOP 5 częstych błędów początkujących

najczęstsze błędy przy waporyzacji

W swoim filmie omawiam najczęstsze błędy, jakie popełniają osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z waporyzacją. Opowiem o tym, co robić ze świeżo nabytym waporyzatorem, jak poprawnie napełnić komorę, jakie temperatury stosować oraz jak poprawnie się zaciągać. Dowiesz się też, dlaczego regularne czyszczenie waporyzatora jest tak ważne.

  1. Brak „przepalenia” i czyszczenia przed pierwszym użyciem
    Pierwszy błąd, jaki warto omówić jest bardzo często spotykany. Wiele osób po zakupie nowego waporyzatora nie wie, jak istotne jest, by go oczyścić i „przepalić”, zanim zacznie się z niego korzystać.
    Nawet waporyzatory z najwyższej półki zawierają w sobie pozostałości po procesach produkcyjnych. Konieczne jest więc, by przetrzeć komorę wacikiem z alkoholem, zaś elementy, które da się ściągnąć, warto w tym alkoholu zanurzyć na kilka minut. Następnym krokiem będzie „przepalenie” waporyzatora. W tym celu trzeba ustawić w nim najwyższą temperaturę i zostawić go z otwartą komorą na 10-20 minut.
    Dzięki temu masz gwarancję, że wszelkie substancje poprodukcyjne zostały usunięte, a waporyzator jest gotowy do użytku.
  2. Korzystanie tylko z maksymalnej temperatury
    Korzystanie z najwyższej temperatury nie jest czymś zakazanym, ale nie warto myśleć, że to jedyna słuszna opcja, skoro uwalnia najwięcej substancji aktywnych. Większość zaawansowanych miłośników waporyzacji preferuje stosowanie 180°C-200°C, jednak warto poeksperymentować z różnymi temperaturami oraz manipulować nimi w trakcie inhalacji, by znaleźć najbardziej odpowiednią dla siebie.
  3. Nieprawidłowe nabicie komory lub nieprawidłowe zmielenie ziół
    Kupując waporyzator, warto poznać jego wymagania. W zależności od tego, czy jest kondukcyjny, konwekcyjny czy hybrydowy, będzie miał inne zasady napełniania komory.
    Nieprawidłowe nabicie może na przykład skutkować brakiem przelotu powietrza, jeśli zbyt mocno upchamy susz w komorze waporyzatora konwekcyjnego. W efekcie otrzymamy małą produkcję pary, która da niezadowalające efekty. Warto również zmielić swój na konsystencję odpowiednią dla Twojego waporyzatora.


Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
    •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

    •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

              • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."