Rosin Tech, czyli jak (prawie) za darmo zrobić samemu koncentrat

Chcesz zrobić własny koncentrat, mający nawet 80% kannabidoidów? Dzięki Rosin Tech możesz tego dokonać w bezpieczny sposób, w dodatku prawie za darmo! Magia? Nie! Science, bitch!

Do niedawna na Zachodzie królowały koncentraty przygotowywane z użyciem rozpuszczalników, takich jak butan, propan czy alkohol izopropylowy. Ich produkcja jest skomplikowana i niebezpieczna (ryzyko wybuchu), zaś oczyszczenie z pozostałości rozpuszczalnika jest bardzo trudne. W 2015 roku wymyślono jednak technikę, która pozwala uzyskać wysokiej jakości koncentrat domowymi metodami, bez użycia rozpuszczalników. Wystarczy susz, prostownica, pergamin i… trochę siły w dłoniach.

Czym jest Rosin? Jest to żywica znajdująca się wewnątrz rośliny, która zawiera w sobie wysokie bardzo stężenia kannabidoidów, sięgające nawet 80%. Rosin jest więc produktem bardzo mocnym, wystarczą jeden-dwa wdechy żeby dotrzeć tam gdzie chcemy :-)

Aby przygotować Rosin, należy umieścić kwiatek o wadze ok. 0,5 g pomiędzy 2 warstwami pergaminu do pieczenia (nie mylić z papierem woskowanym!), rozgrzać prostownicę do temperatury poniżej 150 stopni (optymalnie 120-130 stopni Celsjusza) i z całej siły ścisnąć kwiatek na 10-15 sekund. Gdy usłyszymy skwierczenie, wówczas należy zwolnić uścisk i usunąć zgnieciony kwiatek spomiędzy warstw pergaminu. Proces można powtórzyć kilkukrotnie z tym samym kwiatem, umieszczając go pomiędzy kolejnymi kawałkami pergaminu.

Po usunięciu kwiatka na obu warstwach pergaminu pozostanie lepka żywica. Pergamin należy złożyć, tak aby obie warstwy żywicy skleiły się ze sobą. Następnie należy  pozwolić żywicy całkowicie wystygnąć, dzięki czemu nabierze ona bardziej stabilnej konsystencji. Wówczas można zebrać Rosin przy pomocy dabbera lub innego narzędzia z małym, ostrym szpicem.

Film instruktażowy (j. angielski) pokazujący podstawową metodę Rosin Tech:

Alternatywnym sposobem, jeśli nie chcemy poświęcać naszych kwiatów, jest wyciśnięcie żywicy z kiefu, czyli pyłku zebranego w młynku (jeśli oczywiście posiadamy młynek z komorą, w której się on zbiera). Jeśli wybierzemy taką metodę, wówczas należy zadbać o odpowiedni filtr, który zapobiegnie przedostaniu się kiefu do ostatecznego produktu. Najlepiej sprawdzają się filtry o oczkach 25u (nanometrów), natomiast z powodzeniem można wykorzystać również torebkę po herbacie o kształcie piramidki, w których sprzedawana jest herbata najpopularniejszego producenta. Po wysypaniu herbaty i zastąpieniu jej kiefem torebka będzie pełnić funkcję filtra.

Film instruktażowy (j. angielski) pokazujący jak zrobić z Rosin z kiefu:

Co można zrobić z Rosin? Oczywiście waporyzować! Można użyć do tego specjalnego vaporizera do koncentratów (vape pen lub dab rig) lub waporyzatora do ziół, który ma wkładkę na koncentraty (np. Firefly 2, PAX 3, Mighty i wiele innych). Jeśli nie posiadamy ani jednego ani drugiego, mały kawałek Rosin można umieścić pomiędzy dwiema warstwami ziół w komorze – wówczas topiąc się wsiąknie w zioła, co zapobiegnie przecieknięciu do wnętrza vaporizera.

Rosin Tech bije obecnie rekordy popularności na całym świecie. Nic dziwnego – to naprawdę świetna sprawa! Oczywiście pamiętajcie, aby wykorzystywać tylko legalne zioła! ;-)

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent vaporizerów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się!

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s